18 yaşından küçük biri bıçak alabilir mi?

Kelebek sallama gibi bir merakın varsa tarak versiyonu var. Hem daha ucuz hem de sallanabiliyor (suç da teşkil etmiyor). Bence al onunla oyna en azından merakını gidermiş olursun.
Bilmiyorum daha önce kelebek salladınız mı ya da ilgilendiniz mi fakat, kelebeklerin çeşitleri oluyor. Dediğiniz tarak kelebekler, kelebek bile sayılmaz. Eğitim kelebeği olarak alınabilecek sadece 2 çeşit kelebek var onlar da keskin kelebeklerden daha pahalı.

Kalem alın elinize, kitap alın, biraz ileride güzel bir bebek alın, güzel şeyler isteyin. Karanlık dünyalardan uzak durun. Gençler bu ülkenin size ihtiyacı var.
Arkadaş ne amaçla alacağını söylememiş hocam. Nereden kötü amaçla alacağı kanısına vardınız? Koleksiyon sevdalısı bir çok tanıdığım var. Yanında dahi gezdirmiyor ama yüzlerce bıçağı var.

Göz korkutmak için mi alıyorsunuz?
Biri bana bıçak çekse kaçmam kesinlikle. Bıçağı kullanmayı bilmeyene yarardan çok zararı vardır.

Biber gazı önerisini daha mantıklı buldum. John Wick değilseniz kalem sizi birşeyden korumaz.
Ama çarpıtmayın ne demek istediğimi anladınız.

Arkadaş ne amaçla alacağını söylememiş hocam. Nereden kötü amaçla alacağı kanısına vardınız? Koleksiyon sevdalısı bir çok tanıdığım var. Yanında dahi gezdirmiyor ama yüzlerce bıçağı var.
Tabii olabilir. Yine de kalem koleksiyonu ya da güzel bir kitaplık kurmasını tercih ederim.

Ama çarpıtmayın ne demek istediğimi anladınız.

Tabii olabilir. Yine de kalem koleksiyonu ya da güzel bir kitaplık kurmasını tercih ederim.
Güzel olabilir tabii. Bu arada karambit ve kelebek alacak insan yanında taşımak için değil keyif için alır genel olarak. Yanında taşımak için alanlar yarı otomatik, sustalı çakılar tercih eder. İtalyan Stiletto, FST 1111 C gibi. Bana pek sıkıntılı bir durum gibi gelmedi bu arkadaşın sorusu.

Geri
Yukarı