18 yaşından küçükler eczaneye gidip uyku ilacı alabilir mi?

icasilverballers

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar önceki konularda belirtmiş olduğum bir takım sıkıntılar uyku düzenimi de etkiledi. Kelimenin tam anlamıyla uyuyamıyorum. Arkadaşım seroquel adlı bir ilacı tavsiye etti bildiğim kadarıyla reçetesiz alınıyor. Hayatımda hiç eczaneye tek başıma gitmedim. Gidip istesem verirler mi?

Arkadaşlar önceki konularda belirtmiş olduğum bir takım sıkıntılar uyku düzenimi de etkiledi. Kelimenin tam anlamıyla uyuyamıyorum. Arkadaşım seroquel adlı bir ilacı tavsiye etti bildiğim kadarıyla reçetesiz alınıyor. Hayatımda hiç eczaneye tek başıma gitmedim. Gidip istesem verirler mi?
Bahsettiğiniz ilaç şizofreni, bipolar bozukluk ve majör depresyon için kullanılan bir ilaç. O yüzden almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Ayrıca basitçe anlatmak gerekirse uyku ilacı aldığınızda beyin ve beden normal uykudaki yenileme ve onarım faaliyetlerini gerçekleştirmez. Bu gibi ilaçlar ruh hastalıkları tabir edilen hastalıklar sebebiyle duygu durumunu ve davranışlarını kontrol edemeyen ve veya etmekte zorlanan insanları sakinleştirmek için kullnılır.

Bahsettiğiniz ilaç şizofreni, bipolar bozukluk ve majör deprasyon için kullanılan bir ilaç. O yüzden almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Ayrıca basitçe anlatmak gerekirse uyku ilacı aldığınızda beyin ve beden normal uykudaki yenileme ve onarım faaliyetlerini gerçekleştirmez. Bu gibi ilaçlar ruh hastalıkları tabir edilen hastalıklar sebebiyle duygu durumunu ve davranışlarını kontrol edemeyen ve veya etmekte zorlanan insanları sakinleştirmek için kullnılır.

Hocam en kötü 1 hafta kullansak uykuyu düzene sokmak için işe yarar mı? Alerjim var kaşınıyorum o yüzden geceleri uyuyamıyorum.

Sanmıyorum hocam ilaç parol vs gibi değil şizofreniye kadar kullanılıyor ayrıca ilaç şu an reçeteli olarak görünüyor.

Arkadaşın doktur mu da arkadaşının tavsiyesine göre ilaç alıyorsun?

Aslında annesi doktor oğlu da benimle yaşıt.
Bahsettiğiniz ilaç şizofreni, bipolar bozukluk ve majör depresyon için kullanılan bir ilaç. O yüzden almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Hayır, uyku için de kullanılıyor. https://www.google.com/url?sa=t&rct...237029806080&usg=AOvVaw0cenLM24By1Lv3C6zm91MT

Ben uyku için antidepresan kullanıyorum doktor kontrolünde. Fakat adı üstünde ''ANTİDEPRESAN''. Eğer uyku bozukluğunun yanında depresyon gibi şikayetlerin de varsa bir psikiyatriste başvurabilirsin. Bana Redepra yazdı ve onun sayesinde uykum düzene girdi. Gece 11 sabah 9 arası uyuyorum.

Ayrıca uyku ilacı almanı önermem çok zararlı ölüm riskini fazlaca arttırıyor. Benim kullandığım ilaç bir uyku ilacı değil. Uyku bozuklukları tedavisinde kullanılan bir antidepresan...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı