18 yaşından küçüklerin araba ehliyeti alması imkansız mı?

Yanlış düşünüyorsun dostum. Evet kullanmayı bildikten sonra ehliyete gerek yok doğru ama şöyle düşün. Kural ihlali yapan başka bir araç yüzünden kazaya karıştın. Sonuç ne direkt olarak suçlu olan sensin. Burası Türkiye yola atlayan çok fazla oluyor. Birisi yola atladı duramadın vurdun. Yola atlayan suçlu ama ehliyetin olmadı için geçmiş olsun sana. Ehliyet deyip geçme. Türkiye şartların da şart bir şey.
İşte bu yüzden bir şekilde almak istiyorum zaten. Böyle kurallar olmasa zaten direk ehliyetsiz sürülürdü.

İşte bu yüzden bir şekilde almak istiyorum zaten. Böyle kurallar olmasa zaten direk ehliyetsiz sürülürdü.

Bunlar kural değil hocam. Bunlar olması gereken doğrulardır. Ehliyet sadece senin arabayı sürmeyi bildiğinin belgesi değil bu konuda eğitim aldığının ve bu eğitimleri başarı ile geçtiğinin. Kanıtıdır. O yüzden şu an ne kadar istesen de hiçbir şey değişmeyecektir. 2 sene daha bekle ve yazıl.

Her şeyi geç, orada ehliyet alırken öğreneceğin hız limiti, kuralı vs mil üzerinden olacak, burada km var, bu en başında sorun zaten. Ayrıca yolların genişliğinden tut hız parametrelerine, güvenlik önlemlerinden sigorta koşullarına kadar binlerce farklılık var, orada ehliyet alsan bile burada mantıken hiçbir geçerli yanı kalmaz. Ama yine de ABD vatandaşlığı varken gidip oralardan ehliyet araba işini halletmen daha mantıklı. Burada k*çı kırık bir hurdaya bile yüzbinlerce liralar istiyorlar. Baba parası yoksa en dandik arabayı almak için bile yıllarını heba etmen gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı