18 yaşını doldurmamış hacker Türkiye'de ceza alır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok teşekkür ederim. En azından dalga geçmemişsin. Amacım siber güvenlik değil daha çok oyun uygulama, program gibi işlere yönelmek. Tekrar çok teşekkürler.

Neden Kotlin'i tercih ettin başlangıç için?

Hayır biliyorum, hatta ona değindim fark ettiysen. Ama burası Türkiye, burada olmaz böyle şeyler maalesef.
Aslında bunları toplayıp topluma kazandırsalar ne harika olur. Hapislerde çürüyorlar maalesef =/.

Ben wolfteam çarlarını hackliyorum yaşımda 12 isterseniz size anlatabilirim ama gizli olmamız lazım susacaksanız anlatayım.(!)

Aslında bunları toplayıp topluma kazandırsalar ne harika olur. Hapislerde çürüyorlar maalesef =/.

Toplumda kazandırılacak çok fazla fikir var ülkede ne TÜBİTAK ne devlet destek veriyor. Start Up'larını finansal destek almadan yapıyorsun. Yazılımcı olacaksan yurt dışında olman sana çok daha fayda sağlar.

Neden Kotlin'i tercih ettin başlangıç için?
Aslında babam yönlendirdi. Kodlama ile alakam yoktu. Biraz araştırdım ve daha yeni kullanılmaya başlayan bir dil olduğunu gördüm. Üstüne Google Play'de Kotlin ile yapılan uygulamaları öne çıkardığını öğrenince kesinlikle öğrenmeliyim dedim. Okullar açılmazsa 3 aya güzel bir oyun çıkarırım belki =).

Aslında babam yönlendirdi. Kodlama ile alakam yoktu. Biraz araştırdım ve daha yeni kullanılmaya başlayan bir dil olduğunu gördüm. Üstüne Google Play'de Kotlin ile yapılan uygulamaları öne çıkardığını öğrenince kesinlikle öğrenmeliyim dedim. Okullar açılmazsa 3 aya güzel bir oyun çıkarırım belki =).

Yazılım da seni diğer yazılımcılardan ayıran şey start upların olduğunu unutma. Eğer işe girmek istiyorsan maaşını ve iş konseptini senin geliştirdiğin aplikasyonlar belirler. Hazır hissettiğinde C#'a geçmeni öneririm. PC için de oyun çıkarabilmek için. ( Java'lar biraz intermediate diller ama onlarda kendini geliştirirsen diğer dillerde rahat edeceğini de unutma )

Yazılım da seni diğer yazılımcılardan ayıran şey start upların olduğunu unutma. Eğer işe girmek istiyorsan maaşını ve iş konseptini senin geliştirdiğin aplikasyonlar belirler. Hazır hissettiğinde C#'a geçmeni öneririm. PC için de oyun çıkarabilmek için. ( Java'lar biraz intermediate diller ama onlarda kendini geliştirirsen diğer dillerde rahat edeceğini de unutma )
C#'a başlayacaktım fakat okuldan bir abi beni başlangıç olarak pythona yönlendirdi. Muhtemelen yazın C#'ı bitirmeye odaklanırım. Tavsiyeler için çok çok teşekkürler.
Ama not defterine yazarak anlatmanı isterim. Başka türlü anlayamam çünkü.

Dosya Ekleri

• resim_2020-10-20_135759.png
    resim_2020-10-20_135759.png
    7,3 KB · Görüntüleme: 48
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı