18 yaşını doldurmamış hacker Türkiye'de ceza alır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

YuuOtosaka

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar. Aklıma bir soru takıldı, sitelerde vb. yazmıyordu, buraya yazayım dedim. Sorum yukarıdaki gibi. Diyelim ki 15 yaşındaki biri devletin sitesini (eba, e-okul) hacklese ceza alır mı? Diğer siteleri hacklese ve sahibi şikayetçi olmasa ceza alır mı? Devlet bunları değerlendirir mi? Yurt dışında işler nasıl işliyor? Şimdiden çok sağ olun, teşekkürler.

Sadece meraktan açmıştım. Dalga geçmeyen kalmamış.

Selam dostlar. Aklıma bir soru takıldı, sitelerde vb. yazmıyordu, buraya yazayım dedim. Sorum yukarıdaki gibi. Diyelim ki 15 yaşındaki biri devletin sitesini (eba, e-okul) hacklese ceza alır mı? Diğer siteleri hacklese ve sahibi şikayetçi olmasa ceza alır mı? Devlet bunları değerlendirir mi? Yurt dışında işler nasıl işliyor? Şimdiden çok sağ olun, teşekkürler.
Profil fotoğrafında da kapşonlu falan, özenmişsin bu işlere belli ki. Boş işler bunlar, git ülkene hayırlı işler yap. Ceza da alırsın. Canın yanar, bunu izle kal orada; 😀
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış anlama ama 15 yaşında birisi en fazla ne yapabilir ki? Ha yaparsa ceza alır, orası ayrı konu.
Sende böyle Hacker olabilirsin 😅

Cocuk hapishaneleri bu yuzden var, evet degerlendirirler CIA'de hackerlik yapmak icin egitilirsin. 🤭
O zaman site hackleyip yolumuzu bulalım niye okul okuyoruz ki? :D
Bu arada Ben 12 yaşındayken bir oyun sitesini SQL açığından admin hesabını ele geçirmiştim beni tehdit etmişlerdi üzerinden 4 yıl geçti şimdilik bir şey yok. Zaten hiçbir zarar vermedim siteye sonrasında mail olarak açığı da attım kapatmışlardır muhtemelen.
Hapis cezası vermeseler bile para cezası alman mümkün. Hiç bulaşma o işlere.
Tabi bu bilgini iyi yönde kullanıp sitelerdeki açıkları bulup karşılığında para isteyip söyleyebilirsin.

• Hahaha
İfadeler: 300
Ceza alırsın sonra ailen uğraşır. Bırak hack işlerini otur ders çalış. (!)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı