18 yaşını doldurmamış hacker Türkiye'de ceza alır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum profil fotoğrafım 2 sene önce izlediğim charlotte animesinden. Sadece merak etmiştim ve 15 yaşında değilim. Daha küçüğüm. Hayırlı işlere gelirse, evet şu an kotlin ve pythoon öğrenerek teknofest'e katılacağım. Belki projeyi beğenirler ve böylece devlete yararımız dokunmuş olur.

15 yaşında değilim ve sadece meraktan sordum. Fakat baya dalga konusu olmuşum. xd. Zekilik kısmına gelirse zaten bir fen lisesine gidiyorum ve zekiliğin kanunlarla alakası olduğunu düşünmüyorum, daha çok avukatların işidir ki bunu 15 yaşında okula gitmesen bile kendi kendimize cevaplayacak kapasitede olduğunu düşünüyorum.

Anladım teşekkürler. Ama neden site hackleyip yolumuzu bulmuyoruz kısmına katılmıyorum. Yurt dışında böyle insanları değerlendirdiklerini duymuştum o yüzden sordum.
Doğru üzgün bir hacker olup vatana millete hizmet etmek başka, e-okulu, eba'yı hacklemeye özenmek başka. Senin ilk mesajında özenti velet "hAcKer" havası vardı. Arkadaşlar ve ben de dalga geçtik. Eğer gerçekten Teknofest'e vs. katılıp güzel işler başaracaksan ne mutlu. Benim de çizime ve kodlamaya ilgim var 12 yaşındayım. Ama yok efendim e-okul'u hackleyeceğim, yok efendim Eba'yı hackleyeceğim falan bunlar boş işler.

Doğru üzgün bir hacker olup vatana millete hizmet etmek başka, e-okulu, eba'yı hacklemeye özenmek başka. Senin ilk mesajında özenti velet "hAcKer" havası vardı. Arkadaşlar ve ben de dalga geçtik. Eğer gerçekten Teknofest'e vs. katılıp güzel işler başaracaksan ne mutlu. Benim de çizime ve kodlamaya ilgim var 12 yaşındayım. Ama yok efendim e-okul'u hackleyeceğim, yok efendim Eba'yı hackleyeceğim falan bunlar boş işler.
Eba ve e-okul olarak örnek vermemin nedeni acaba devletin gözü önünde olursak bizi değerlendirirler mi diye düşünmemdi. Yani "e okulu hekleyem notlarımı yükseltem ehe" havasından daha çok "Devletin ilgi gösterdiği bir platformda ortaya çıkıp keşfedilmeyi hızlandırmalıyım." düşüncesidir. Her şeyi bu kadar basit düşününce böyle olur tabi. Gerçi sende haklısın velet kitle çok olunca böyle şeyleri düşünmek kaçınılmaz olabiliyor =/. Her neyse umarım anlamışsındır. Kendimi daha iyi ifade etmeyi öğrenmeye gidiyorum.

18 yaşından sonra ceza vermiyorlar sadece 15 yaşında veriyorlar(!)

Eba ve e-okul olarak örnek vermemin nedeni acaba devletin gözü önünde olursak bizi değerlendirirler mi diye düşünmemdi. Yani "e okulu hekleyem notlarımı yükseltem ehe" havasından daha çok "Devletin ilgi gösterdiği bir platformda ortaya çıkıp keşfedilmeyi hızlandırmalıyım." düşüncesidir. Her şeyi bu kadar basit düşününce böyle olur tabi. Gerçi sende haklısın velet kitle çok olunca böyle şeyleri düşünmek kaçınılmaz olabiliyor =/. Her neyse umarım anlamışsındır. Kendimi daha iyi ifade etmeyi öğrenmeye gidiyorum.
1 Dakika sonra Dfsbilgisayar'ı çökertecek misin? (yapma bence)

Öğeyi denetle yapmak hackerlık sayılmıyor dostum. Sitenin kaynak kodlarına işlemediği için sorun yok. En fazla ebeveynlerini kandırabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı