1800-1900 TL PC Toplama

Önemli olan sahip oldukları girişler. Mesela eskiden IDE HDD'ler vardı. Onları SATA girişine bağlayamazsın. Bildiğim kadarıyla SATA girişlerin hepsi birbiriyle uyumlu. Sadece veri transfer hızları değişiyor. Yani SATA 2 bir HDD SATA 3 destekleyen bir anakarta bağlanıyor ama SATA 2 hızında çalışıyor doğal olarak. Resimlerine baktım sizdeki HDD'nin normal SATA girişi var.
Çok iyi anladım teşekkür ederim. O zaman müstakbel sistemi, kendimi garantiye almak için aşağıya yazıyorum :)

MSI b150m bazooka, i5 6500, GTX 650 Ti (gelecekte RX 4xx/GTX 10xx), hyperx fury DDR4 2x8GB 2133MHz, Kingston SSDnow v300 120GB, Seagate Barracuda 2TB + WD 3.5 wd20eurs 2TB**, 600W PSU

**Eski hard diskim sanırım Sata 2, fakat yeni anakartta Sata 3 ya da 2 portuna da taksam (şayet dediğinizi doğru anladıysam) eski performansında kullanmaya devam ederim. Öyle değil mi? Olmazsa yeni Seagate'i 3TB alacağım çünkü :)

İ5 6400 vs 6500 arasında ki fark çok fazla değil ancak çalışma frenkası daha iyi 6500 serisinin 90 lira fiyata tabii ki değer oyunlarda sıkıntı yaşamazsın.

600w güç kaynağı bu sisteme çok fazla uzun ömürlü olsun istiyorsan o başka ilerde de kullanırsın.

İ5 6400 vs 6500 arasında ki fark çok fazla değil ancak çalışma frenkası daha iyi 6500 serisinin 90 lira fiyata tabii ki değer oyunlarda sıkıntı yaşamazsın.

600w güç kaynağı bu sisteme çok fazla uzun ömürlü olsun istiyorsan o başka ilerde de kullanırsın.
Eski kasamı kullanacağım, dolayısıyla aynı PSU. Yeni almayacağım için fazla olmasında sıkıntı yok, ilerde de kullanırım hem.
Son yazdığım sisteme ne diyorsunuz? Eski hard diski de kullanabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı