1800-2000 TL Yeni Sistem Toplama

Furkan GÖKSOY

Hectopat
Daha fazla  
  • AMD Athlom(tm) II X2 245 Processor 2.90 GHz işlemci
  • FOXCONN A6VMX anakart Arkadaşlar eski sistem bu.
Yeni sistem toplamak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

Bütçe 1800-2000 TL

Son düzenleyen: Moderatör:

Son düzenleyen: Moderatör:
çok teşekkür ederim.

psu kasa içinde geliyormu ?
Kardeş yazım hatası yapmışsın alıntı yapıyorum ama -ceza yiyecek olsam da- o sistem olmamış.
İşlemci:Amd Fx X6 6300 Soket Am3+ 3,5Ghz 14Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar
Anakart:Msi 990Fxa-Gd80 Am3+ Amd 990Fx/Sb950 Ddr3 2133Mhz (O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
Ram:Corsair 4Gb Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Tek Modül Bellek - Vatan Bilgisayar
HDD:Wd 3.5" 1Tb Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64Mb Cache Harddisk - Vatan Bilgisayar
Ekran Kartı:Msi Gtx770 Twin Frozr Gaming O.C. Gddr5 2Gb 256Bit Nvidi Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Kasa:Cooler Master Elite K280 500W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Diğer arkadaşın topladığı sistemden daha iyidir. Emin ol. GTX 770 O.C ekran kartı olan sistem her oyunu şuan ultra açar. Ramlar kafaya takma çünkü sistem apu değil daha sonra bir 100 tl daha eklenerek aynı ramdan alır ve takarsın 8 Gb olur.

Toplam İndirimsiz: 2053 Tl eğer indirim olursa 1700-1800 civarına alabilirsin.

Ramdan kısıp, kasayı +80 sertifikası bile olmayan 500W bir şey yaparsan tabii topladığın sistemin sırf ekran kartı gtx 770 olduğu için daha iyi olduğunu düşünürsün. :)

Kaldı ki 280x'in gtx 770'den aşağı kalır yanı olmadığı gibi üstün olduğu konular da var.
Ha sen illa beleşe Watch Dogs istiyorum dersen gider alırsın. :)

Ramdan kısıp, kasayı +80 sertifikası bile olmayan 500W bir şey yaparsan tabii topladığın sistemin sırf ekran kartı gtx 770 olduğu için daha iyi olduğunu düşünürsün. :)

Kaldı ki 280x'in gtx 770'den aşağı kalır yanı olmadığı gibi üstün olduğu konular da var.
Ha sen illa beleşe Watch Dogs istiyorum dersen gider alırsın. :)
Ben bu forumda senin seviyene düşüp ceza alamam ha watch dogs alma meraklısı değilim nvidia sürücüler konusunda mükemmeldir. Şimdi gelelim ram mevzusuna ramlar aşırı derecede önem arz etmiyor çünkü ben orada belirttim. Ramlar apu sistemde önemlidir. Mhz hızları aynı şekilde apuyu daha ileri seviyelere çıkarmak için. Kasanın 80+ sertifikası olması önemli değil yani senin önerdiğin kasa benim önerdiğim kasadan bir farkı +80 belgesi muhakkak olmalı ama vatan yazmamış.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı