1800-2000TL Bütçeyle Sistem Toplama

Jack Lector

Kilopat
Daha fazla  
Tavsiye üzerine toplanmış olan sistem, BF1, PUBG, GT5 gibi oyunları rahat oynatır mı? Ve bütçeyi aşar mı? Çok teşekkür ederim şimdiden :)

Dosya Ekleri

• IMG-20171214-WA0000.jpg
    IMG-20171214-WA0000.jpg
    22,7 KB · Görüntüleme: 162
Son düzenleyen: Moderatör:
O sistemi önermem ve bütçenizi de aşar.

Bu sistemi almanızı öneririm:
Screenshot_2017-12-12-17-49-10-1.png

Bu bütçeye alınabilecek en iyi sistemlerden birisidir.

O sistemi önermeme sebeplerim:
  • HDD'si berbat ve güvenilir durmuyor.
  • Kasa ve içindeki PSU kaliteli değil.
  • Intel'in 6.nesil (Skylake) işlemcisini barındırıyor.
  • PSU sisteme yetmiyor.
Intel 8.nesil (Coffee Lake) işlemcilerini çıkardığına göre Skylake biraz eski kalıyor.

Asıl sebebi ise o fiyatını hak eden bir işlemci değil.

X4 950 ve G4560/4600 gibi işlemciler yarı fiyatına aynı performansı veriyor.

Son düzenleme:
Cezamdan ötürü yazamadım kusuruma bakmayın.
Öncelikle çok teşekkür ederim çok ilgilisiniz. Açıkcası pek çok şey okudum, araştırdım ama bahsedilen şeylerden pek anlayamadığım için kafam karıştı ve süreç çok uzadı kendi açımdan. Hemen almak istiyorum aslında bir oyun bilgisayarı. Tavsiye ettiğiniz sistemi alacağım.
Eğer vaktiniz varsa sizi çok yormadan birkaç soru daha sormak isterim. Sizi bu konularda pek bilgili gördüğüm için ayrı konu açmak istemedim.

1.Sorum: Bu önerdiğiniz sistemde OC yapmak gerekir mi? Yapmadan da oynayabilir miyim istediğim oyunları. (Oynamak istediğim oyun BF1)

2.Sorum: Önermiş olduğunuz ekran kartı yerine, bütçemi biraz daha kasarak 1050 ekran kartı almama gerek var mıdır? Yoksa önerdiğiniz ekran kartı zaten işimi görür mü? Benim bu arada geleceğe dönüşlü olsun isteğim var ama ben bu toplayacağım bilgisayarla 1 veya 2 yıl zaten bu bahsettiğim oyunları oynayacağım hani illa GTA6"yıda kaldırsın isteğim yok.

3.Sorum:Bambaşka bir konu özür diliyorum. Monitor olarak, 300-350TL bir bütçeyle bu sistemi oynatacak ve keyifli hale getirecek bir monitor öneriniz ne olurdu.

Çok teşekkür ederim :)

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için. Sinerji de zaten evime çok yakın bir mağaza. Bu hafta içinde sistemi kurmuş olurum.

O sistemi önermem ve bütçenizi de aşar.

Bu sistemi almanızı öneririm:
Eki Görüntüle 271166

Bu bütçeye alınabilecek en iyi sistemlerden birisidir.

O sistemi önermeme sebeplerim:
  • HDD'si berbat ve güvenilir durmuyor.
  • Kasa ve içindeki PSU kaliteli değil.
  • Intel'in 6.nesil (Skylake) işlemcisini barındırıyor.
  • PSU sisteme yetmiyor.
Intel 8.nesil (Coffee Lake) işlemcilerini çıkardığına göre Skylake biraz eski kalıyor.

Asıl sebebi ise o fiyatını hak eden bir işlemci değil.

X4 950 ve G4560/4600 gibi işlemciler yarı fiyatına aynı performansı veriyor.
Aynen katılıyorum bu sistem bu bütçeyeye alınabilecek güzel bir sistem çünkü AM4 uzun vadeli bir platform olduğu için her zaman yükseltme imkanına sahipsiniz çok mantıklı bir giriş sistemi olur. Yalnız bütçeyi biraz daha zorlayıp 1050 Ti alınması taraftarıyım. Ayrıca anakartın da 2 tane RAM slotunun olduğunu bilerek alın tavsiyem bütçeyi 200-300 daha arttırabilirseniz ASUS Prime B350m-a modeli daha çok işinize yarayacaktır.

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için. Anakart ve ekran kartında ileride bir yükselme yapabilme imkanım varsa eğer bu işimi görür. Fakat öle bir imkanım olmazsa kendimi zorlamaya çalışırım :)

2.El alın diyen yorumlar gördüm ama pek sıcak bakmıyorum.
Oynamak istediğim oyun belli BF1, beni Low ve Medium grafiklerde taşısın başka birşey istemem. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı