1800 TL AMD Tabanlı Oyun Bilgisayarı Toplama

• Konuyu başlatan onkie147
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 7B
O

onkie147

Ziyaretçi
Ben bir kasa toplamak istiyorum fakat paranın boşa gitmesini istemiyorum. O yüzden sizce istediğim özellikleri en iyi nasıl oluşturabilirim. (Çoğunlukla oyunlarla vakit geçiriyorum)

Bütçem max 1800 TL .

Örneğin:

8 GB RAM 1600 MHz yeterli diye düşünüyorum 150 TL
Daha ekonomik olduğu için amd FX-6xxx 3.8 GHz 300 TL Vatan indirim
Anakart konusunda sizin yardımınız gerekiyor. FX serisi için en iyi performans veren anakart, USB 3.0, SATA3 uyumlu, 350 TL
Ekran kartı Sapphire HD 7850 GHz OC Edition. Fiyatına göre iyi olacağını düşünüyorum. 400 TL Vatan indirim (Sizce Asus mu tercih etmeliyim. AMD işlemci ile AMD ekran kartı daha iyi performans elde edildği için böyle düşündüm.)
Kasa geniş, kolay montaj işlemi yapılabilen, USB3 destekli, 300 TL bütçesi.
PSU: Bu konuda Volt konusunu neye göre aldığımızı bilmiyorum. En uygun Volt ?
Hard disk 1 TL
SSD almayı düşünmüyorum.
AMD fanları bildiğim kadarıyla iyi değil. 100 TL gibi bi fan bütçesi.

Sizce 1.800 TL en uygun nasıl bir kasa toplanabilir. Yani BF3 gibi oyunları yüksek seviyede oyanıyabilmem için?

Şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılarımla. Yardımlarını bekliyorum.

İslemci: Amd Fx 6100
Anakart: Asus M5A99 R2.0
Ram: Gskill RipjawsX 4x2 Gb 1866Mhz cl9
Ekran kartı:powercolor 7950
Kasa: Cooler master haf 192 (psu yok)
Hdd: WesternDigital 1Tb. ya da 500 Gb sana bağlı.
PSU: Ocz Fatal1ty 750W 80 Plus (Başka bir tane seçebilirsin, yeter ki 600W'dan fazla olsun, bir de 80 verimlilik olsun.)

Aklımdan topladım. Piyasadaki fiyatları az buçuk aklımda. Tel.'de olduğumdan zamanım az. Vatan'dan %25 indirim ile bütçene denk gelebilir.

Bu da bir başka alternatif:

TOPLAM :​
1.501,76 TL​
KDV (%18) :​
270,32​
NAKİT / HAVALE (TL) : 1.772,08 TL

Peki AMD bir ekran kartı seçmem daha avantajlı olmaz mı? Ve sizce AMD işlemci tercih etmem doğru mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki işlemci olarak Intel Core i3 yada i5 mi tercih etmeliyim ? Overclock'tan fazla anlamıyorum

i3 ya da i5 almak, parayı boşa yatırmak olur. Zira siz oyun oynayacaksınız ve iki işlemcinin performans farkını hissetmeyeceksiniz ancak cüzdanınız bunu fazlasıyla hissedecek. Ayrıca Overclock, bu aralar çok kolaylaştı. BIOS'tan tek bir tuş ile işlemcinizi ve belleklerinize hızaşırtma uygulayabilirsiniz. Burak Alkan'ın topladığı sistem güzel olmuş.

Ek olarak DVD Writer almak isterseniz bu ürünü alabilirsiniz.

.:.NOVA Bilgisayar.:. ASUS 24X 24B5ST Double Layer DVD-RW Siyah SATA (Ku 24B5ST en ucuz fiyatlarla

Bir de, Türkçe kurallarına dikkat ederek yazarsanız sevinirim.

Peki AMD bir ekran kartı seçmem daha avantajlı olmaz mı? Ve sizce AMD işlemci tercih etmem doğru mu ?

AMD sisteme AMD ekran kartı olacak diye bir kural yok. Yani uyum sorunu vs kesinlikle olmaz. Bütçen AMD için daha iyi. Bu arada anakart R2.0 revizyon alınmalı. Vatan'dakilerin R2.0 olması lazım.

İslemci: Amd Fx 6100
Anakart: Asus M5A99 R2.0
Ram: Gskill RipjawsX 4x2 Gb 1866Mhz cl9
Ekran kartı:powercolor 7950
Kasa: Cooler master haf 192 (psu yok)
Hdd: WesternDigital 1Tb. ya da 500 Gb sana bağlı.
PSU: Ocz Fatal1ty 750W 80 Plus (Başka bir tane seçebilirsin, yeter ki 600W'dan fazla olsun, bir de 80 verimlilik olsun.)

Aklımdan topladım. Piyasadaki fiyatları az buçuk aklımda. Tel.'de olduğumdan zamanım az. Vatan'dan %25 indirim ile bütçene denk gelebilir.

Peki 650 Watt 80 sertifikalı PSU bu sisteme yeter mi?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı