1800 TL HDMI ile 144Hz veren monitör önerisi

Bütçe
1800 TL

reALTT

Hectopat
Makaleler
1
Dell S2422HG. Mümkünseyi biraz yorumlarsak bütçedeki en iyilerden.

Almayı düşündüğünüz monitör oldukça iyi ah-IPS ve 1 ms GtG sanırım hem oyunda hem işte mutlu eder.

Zaten bu iki monitör arasında kaldım ama IPS olduğu için LG'ye daha sıcak bakıyorum.

LG'nin karanlık ortam performansı kötü.
Ayrıca panele göre yorum yapmak yerine modele göre yakın. Renk gamutu değerlerinde çok yakınlar, hatta Dell daha önde ama fark çok olmadığı için hissedilemez?.

Almayı düşündüğünüz monitör oldukça iyi ah-IPS ve 1 ms GtG sanırım hem oyunda hem işte mutlu eder.

AH-IPS değil.

Ah-IPS değil.

Haklısınız sanırım birkaç yerden okudum ah IPS olduğu söylenmiş bahsettiğiniz yerde zaten hangi IPS türü yazmaz fakat ah IPS yazmadığına göre kesin bir şey diyemeyiz ama IPS panel olması ve 1 ms GtG olmasıda iyi bir şey değil midir?

Haklısınız sanırım birkaç yerden okudum ah IPS olduğu söylenmiş bahsettiğiniz yerde zaten hangi IPS türü yazmaz fakat ah IPS yazmadığına göre kesin bir şey diyemeyiz ama IPS panel olması ve 1 ms GtG olmasıda iyi bir şey değil midir?
IPS panel olması rakiplerine göre görüş açısı olarak üstünlük sağlar. Önün haricinde renk gamutuna göre yorum yaparsak %88 DCI P3 ile iyi bir renk sunacaktır.
1ms GtG ise sıradan kullanıcılar için pek bir şey ifade etmiyor. Ama 7/24 CS oynayacaklar için iyi bir değer.

IPS panel olması rakiplerine göre görüş açısı olarak üstünlük sağlar. Önün haricinde renk gamutuna göre yorum yaparsak %88 DCI P3 ile iyi bir renk sunacaktır.
1ms GtG ise sıradan kullanıcılar için pek bir şey ifade etmiyor. Ama 7/24 CS oynayacaklar için iyi bir değer.
Sanırım LG'yi alacağım zaten daha çok CS ve Valorant oynuyorum. Eğer beğenmezsem iade edip Dell'e yöneleceğim. Sağolun yardım için.

@LaMorte Hocam son olarak baktığımda bu monitörü buldum:
Monitörün sRGB kapsamı %128 gözüküyor ve diğerlerine göre iyi bir değer. Acaba HDMI 1.4b ile 144hz alabilir miyim? Eski monitörüm de HDMI 1.4'dü ama HDMI için 60Hz kilidi vardı bunda öyle bir şey var mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı