1800 TL IPS kaliteli panel monitör tavsiyesi

Bütçe
1800 TL
Arkadaşlar 1500 TL (eğer değecekse 1800 TL) civarına monitör bakıyorum. Beklentilerim şu şekilde:
1) Oyun monitörü olarak kullanılmayacak. Dizi/film izleme ağırlıklı olacak.
2) Mutlaka IPS panel olmalı. Ancak bu fiyat aralığına alabileceğim en kaliteli renkleri almak istiyorum. İlk maddede belirttiğim gibi film/dizi izlerken renkler tatmin edici olmalı.
3) Minimum 75 Hz olmalı. 144 Hz ihtiyacım olmayacak ama bu bütçeye varsa değerlendirebilirim.
4) Kesinlikle yükseklik ayarı olmalı. Monitörü yukarı-aşağı kaldırıp indirebilmeliyim.
5) Curved veya flat fark etmez.
6) Alt çerçeveler biraz kalın oluyor biliyorum ancak yan ve üst çerçeve olabildiğince ince olmalı.
7) 1080P uygundur. Ancak 24” ve 27” arasında kararsızım. 1 metre mesafeden kullanılacak. Eğer 27” ekranda piksel saymayacaksam 1080P 27” olabilir. Bu fiyata daha yüksek çözünürlük yoktur ama olursa yine de tavsiyelerinizi beklerim.
8) Mutlaka birer tane HDMI ve DisplayPort girişi olmalı.
Şimdilik aklına gelenler bunlar. Tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Tekrar belirteyim, HZ ve MS değerinden ziyade renk kalitesi çok çok önemli benim için. Şimdiden teşekkür ederim.

MSI Optix G241 23.8'' 144Hz 1MS(MPRT) FreeSync™ OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da parasina kesinlikle degecek urun.

Yeni konular

Geri
Yukarı