1800 TL monitör önerisi

Hocam hem görüntü açısından hem de ghosting. Bir de LG bana daha güvenilir bir marka geliyor.
Görüntü açısından DA"ğ"nın dediği gibi değil. Çok daha farklı şeylerle ilgili. Renk gamı, TUF serisi değilse iyi:D, kaplama, renk modu, arka aydınlatma...

Ghosting panele bağlı değildir, Dell S2422HG için kabul edilebilir bir miktarda.

Görüntü açısından DA"ğ"nın dediği gibi değil. Çok daha farklı şeylerle ilgili. Renk gamı, TUF serisi değilse iyi:D, kaplama, renk modu, arka aydınlatma...

Ghosting panele bağlı değildir, Dell S2422HG için kabul edilebilir bir miktarda.

Bende MSI G241 E2 monitör var dostum. Alırken bana alın dediler ama yeni konu açayım istersen oraya nasıl olduğunu yazarsan mutlu olurum.

Aslında illa IPS isteniyorsa XG2405-2' de alınabilir. Daha iyi siyah tekdüzeliği ve daha yüksek sRGB oranı sunuyordu, 24GN650-B' e göre. Yine de en iyisi S2422HG.

"Ghosting, monitördeki pixellerin renk değiştirme hızı yenileme hızına yetişememesi durumunda meydana geliyor. Yani bu durumda panele bağlı değil demek yanlış olur."
Arkadaşımın yazdığı cümle bu kime inanmalıyım?

Son düzenleme:
Ghosting monitördeki pixellerin renk değiştirme hızı yenileme hızına yetişememesi durumunda meydana geliyor. Yani bu durumda panele bağlı değil demek yanlış olur.
Arkadaşımın yazdığı cümle bu kime inanmalıyım?
Alakası yok, arkadaşın bir yerlerinden sallayan üyeye çok benziyor.

4ms 60-75Hz kötü model de var, 4ms 144Hz iyi model de. Yine ürüne göre yorumlanmalı, aynı paneli kullanan VG249Q(TUF :D) ile 24G2U her açıdan bambaşka ürünler. Tepkime, renk, iç yapı, hatta piksel yapısı olarak bile çok farklı.

Orada aslında TN, VA, IPS olması ile ilgili değil demek istemiştim ama bu anlamda da aynı kapıya çıkıyor.

Alakası yok, arkadaşın bir yerlerinden sallayan üyeye çok benziyor.

4ms 60-75Hz kötü model de var, 4ms 144Hz iyi model de. Yine ürüne göre yorumlanmalı, aynı paneli kullanan VG249Q(TUF :D) ile 24G2U her açıdan bambaşka ürünler. Tepkime, renk, iç yapı, hatta piksel yapısı olarak bile çok farklı.

Orada aslında TN, VA, IPS olması ile ilgili değil demek istemiştim ama bu anlamda da aynı kapıya çıkıyor.

Hocam çok saçma buldum cevabı renkleri üreten panel değil mi zaten?

Geri
Yukarı