1800 TL monitör tavsiyesi

MSI monitörlere her ne kadar smearing(ghosting diyorlar fakat bu karanlık bölgelerde olan ghostingtir)var dense de kontrast arttırılarak çözülebilir.
Dell monitör önerimdir, Türkiye'de çıkalı 9 gün oldu :) ve %90 DCI P3 renk gamutu sunuyor.

Aoc ghosting sorunlu bir monitör ve VX2458 bu fiyatı hak etmiyor.

MSI monitörlere her ne kadar smearing(ghosting diyorlar fakat bu karanlık bölgelerde olan ghostingtir)var dense de kontrast arttırılarak çözülebilir.
Dell monitör önerimdir, Türkiye'de çıkalı 9 gün oldu :) ve %90 DCI P3 renk gamutu sunuyor.

AOC ghosting sorunlu bir monitör ve VX2458 bu fiyatı hak etmiyor.

Hocam Dell marka olan monitörü fiyatına göre özellikleri çok cezbedici kesin bunu al derseniz alabilirim.

Hocam Dell marka olan monitörü fiyatına göre özellikleri çok cezbedici kesin bunu al derseniz alabilirim.
Maalesef diyemem, ne RTİNGS ne de HardwareUnboxed üstünde incelemesi yok. Sebebi ise dediğim gibi 9 günlük olması, ancak arkanızda Dell güvencesi varken pişman etmez diye düşünüyorum.
MSI için yapılan RTİNGS incelemesini şuraya bırakayım.
Tazeleme hızını çok dert etmezseniz Samsung T55 de var.

Kontrastı nasıl arttırmayı planlıyorsun? DCR açılsa bile düzeleceğini sanmıyorum.

Kontrastı nasıl arttırmayı planlıyorsun? DCR açılsa bile düzeleceğini sanmıyorum.
OSD menüsündeki kontrast ayarından bahsediyorum.
Örnek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten yabancı forumlarda da bilinen bir yöntem.

OSD menüsündeki kontrast ayarından bahsediyorum.
Örnek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten yabancı forumlarda da bilinen bir yöntem.
Hangi dakika hocam? Videodan pek bir şey anlamadım.

Hangi dakika hocam? Videodan pek bir şey anlamadım.
Aslında sesi açınca anlaşılıyor fakat ilk gösterilen monitör MSI marka olan monitör. 00:00 - 0:47 arası ve 2:53 ten sona kadar.

Aslında sesi açınca anlaşılıyor fakat ilk gösterilen monitör MSI marka olan monitör. 00:00 - 0:47 arası.
Pardon hocam ben direkt olarak ileri almıştım.

Bir de klasik ayar ile max ayar arasında bir fark göremedim ben. En düşük olan berbat ama. Ayrıca ghosting’i de azalttığına dair bir yer göremedim.

Pardon hocam ben direkt olarak ileri almıştım.

Bir de klasik ayar ile max ayar arasında bir fark göremedim ben. En düşük olan berbat ama. Ayrıca ghosting’i de azalttığına dair bir yer göremedim.
Mükemmel olmuyor fakat öncekine göre daha da iyileşiyor. Kontrastı değiştirdiği zaman 0:27, ilk sahnelere bakın sonra 0:27'den sonrasına bakın.

Geri
Yukarı