1800 TL sıvı soğutma önerisi

librEski

Centipat
Yakın zamanda bilgisayar topladım ve şimdi sıvı soğutma ile soğutmak istiyorum. 280mm boyutlarında olan sıvı soğutma ne seçilmeli? Türkiye garantisi olmalı ve bir mağazadan gidip alınabiliyor olmalı. Vatan Bilgisayar üzerinden alınabilir olursa iyi olur. RGB olmasını tercih ederim. O kadar para verdiğim bir sistemin kendini belli etmesi benim için önemli. Maksimum 2000TL çıkabilirim ama o kadar çıkmayı istemem çünkü şu an elimde hazır 1800TL var. Ne kadar çıkarsam biriktirmem o kadar zaman alır.

Ve radyatöre ekstradan fanlar takılabiliyor mu? Mesela iç kısmına 2 tane fanı taktım kutudan çıkan. Dış kısmına 2 fan ekstradan alsam taksam oluyor mu? Oluyorsa daha mı serin çalışır?(Sıvı soğutmalar konusunda çok bilgim yok beni yönlendirirseniz sevinirim)

Ben Corsair'dan iki tane sıvı soğutma buldum ve ikisi birbirine benzer. İkisi arasında nasıl farklar var ve hangisi daha iyi soğutur hangisi daha sessiz çalışır.
CORSAIR iCUE H115i RGB PRO XT:
CORSAIR HYDRO SERİSİ™ H115i PLATINUM RGB:

Sistemim:

Cooler Master H500 kasa.
ASUS TUF X570 PLUS Wi-Fi.
AMD Ryzen 7 3700X.
ASUS ROG STRIX 2070 Super.

Son düzenleme:
280 değil ama düşünebilirsin bence
Bu ürün 360m olduğu için Benim kasaya takılmıyor. Ve bu ürün herhangi bir mağazadan alınabilir değil.
Pro XT modeli alınabilir Vatan üzerinden.
Evet bu ürünü ben de beğendim testleri donuçları da iyi. Ben bunu yukarıda linke koymuştum hangiisi daha iyi diye.

CORSAIR HYDRO SERİSİ™ H115i PLATINUM RGB ile arasındaki fark nedir? İkisi de benzer gibi. Tek fark RGB mi?

Soğutma performansı olarak arkadaşların önerdiği Asus çok güzel olurdu ama sizin kasanızın sadece önüne takılıyor buda sizin tercihinize kalmış.

Size önerim corsair serisi; Fan modelleri aynı iki soğutucunun sadece RGB farkı var. Radyatör boyutları ve kalınlıkları aynı. Reddit de okuduğuma göre Pro XT daha sessiz bir pompaya sahipmiş.

Dün gece elinizi çabuk tutsaydınız bu ürün 1026 TL'e düşmüştü. Arada sırada takip edin tekrar indirim söz konusu olabilir. RGB takıntınız yoksa tercih edebilirsiniz. Site güvenilirdir bu arada ben daha önce çok ürün aldım hatta bu ürünüde dün gece sipariş verdim bekliyorum.

Hocam kasanıza 360 mm sıvı soğutma takılabiliyor. Aşağıya inip genel bakış seçeneğine bakarsanız oradan göreceksiniz.

Bu ürün 360M olduğu için benim kasaya takılmıyor. Ve bu ürün herhangi bir mağazadan alınabilir değil.
Evet bu ürünü ben de beğendim testleri donuçları da iyi. Ben bunu yukarıda linke koymuştum hangiisi daha iyi diye.

Corsair Hydro serisi™ H115I Platinum RGB ile arasındaki fark nedir? İkisi de benzer gibi. Tek fark RGB mi?

Hocam üste takacaksanız Max 240mm destekliyor. Ama öne takarsanz 360mm de desteği var.
@Alo ben Emre abin niye üzgün attın anlamadım illa bütçeyi maxlamak mı gerekiyor.

Geri
Yukarı