1800 TL sıvı soğutma önerisi

Icewalk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

Cooler Master Masterliquid 240mm sıvı soğutmasını kullanıyordum tabii ilk pompa sesinde garantiye gönderdim garantiden değişim adı altında geldi yine 2 ay üzerinden geçti geçmedi tekrar pompa sesi olayım başladı tamamıyla soğudum cihazdan.

İade istedim. Garantiye gönderdim. İade alamasam bile artık değiştirme kararı aldım.

Ryzen 5 3600 CPU kullanıyorum. Aklımda bir tane yeni CPU sıvı soğutucusu var.

MSI MAG CORELIQUID 360R ARGB 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu.

Bu sıvı soğutucusu dışında da başkalarına bakmadım. Bütçem 1800 TL gibi daha da arttırabilirim buna yönelik önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pardon yanlışlıkla sizin kullandığınızı göndermişim.
Asus ROG STRIX LC 360 RGB Sıvı Soğutma Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu bütçenizi aşıyor ama değer.

msi mag coreliquid 360r kullanıyorum şu an. gayet memnunum fakat bu kadar iyi bir soğutucu alarak hata yaptığımı düşünüyorum o yüzden şu an ikinci el olarak satıyorum. düşünürseniz. hiç bir sorunu yoktur. Sattıktan sonra hava soğutuculu alacağım

msi mag coreliquid 360r kullanıyorum şu an. gayet memnunum fakat bu kadar iyi bir soğutucu alarak hata yaptığımı düşünüyorum o yüzden şu an ikinci el olarak satıyorum. düşünürseniz. hiç bir sorunu yoktur. Sattıktan sonra hava soğutuculu alacağım
Teşekkürederim. İkinci el almayı düşünmüyorum.
Ryzen 5 3600 işlemciye extreme overclock yapmayacaksanız daha üstü gereksiz. 1500 liralık işlemciyi 2-3 derece daha soğuk çalıştırmak için fazladan 800 lira vermeye gerek yok.
OC ve Undervolt altında kullanıyorum. Bu zamanda ki dolar kuru ile 2000 TL kadar oldu işlemci sürekli bu işlemciyi kullanacağım manasına da gelmiyor belki verim alamadığım veya daha güçlü hale getirmek istediğim de işlemciyi değiştire bilirim.

RGB aramıyorsanız ve kasanız radyatör genişliğini alabilecek kapasitedeyse Arctic 360, 380mm değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca soğutucuların babası dedikleri Galahad modelinede bakmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca kendi ekipmanlarımla uyumlu ve aynı marka kullanmak istediğim için tercih edeceğim sıvı soğutucu;

Son düzenleme:
Ryzen 9 5900X bile kullansanız PF360 yeterli olur, çok kaliteli bir sıvı soğutmadır. Listeye bakarsanız 1. seviyede olduğunu görürsünüz zaten. Fiyatı abartılmış ROG, Corsair sıvı soğutmalar ile aynı seviye. Aralarında en fazla 2-3 derece fark oluşur.

Yeni konular

Geri
Yukarı