1800 TL Valorant için monitör önerisi

Bu model VA panel hocam 1800 TL gibi bir bütçe ile VA panel almak mantıklı değil.

Asus TUF Gaming VG249Q1R 23.8" 165Hz 1ms bu monitörde çok ince ve bi mekanigi yok çok tatmin etmedi beni​

Saçma bir yorum, birçoğu düşük bütçeli diye satılan IPS monitörler VA panellere göre çok daha kötü kaliteye sahip oluyor. Monitör özelinde incelemek ve karşılaştırmak lazım. Ayrıca o fiyatta birçoğu IPS monitör 4 ms GtG değerine sahip.

ASUS TUF Gaming VG249Q1R 23.8" 165Hz 1ms bu monitör için uygun bir askı alsam çok güzel olacak. Onun için bir tavsiyen var mı?
Mühendisler uğraşsın edinsin didinsin daha ne kadar ince, zarif, estetik bir ürün ortaya çıkaralım diye, sen burada bundan dolayı serzenişte bulun çok ayıp.😄
Ne bileyim çok ince yani biri degerlendirmede içinde renk kalıntıları falan var dedi ben de herhalde çok ince oldugu için dokundugundan olmuştur dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçma bir yorum, bir çoğu düşük bütçeli diye satılan IPS monitörler VA panellere göre çok daha kötü kaliteye sahip oluyor. Monitör özelinde incelemek ve karşılaştırmak lazım. Ayrıca o fiyatta bir çoğu IPS monitör 4 ms GTG değerine sahip.
Örnek verebilir misiniz hocam. Genelleme yapmam yanlış kabul ediyorum fakat bahsettiğiniz VA panellerden kötü olan IPS panelli monitörleri merak ettim. Bu tarz modellerin olduğunun farkındayım fakat bir çoğu demeniz bana biraz ilginç geldi, istisna bir durum diye biliyordum.

Son düzenleme:
Örnek verebilir misiniz hocam. Genelleme yapmam yanlış kabul ediyorum fakat bahsettiğiniz VA panellerden kötü olan IPS panelli monitörleri merak ettim.
Ucuz etin yahnisi yavan olur deyimiyle açıklayabilirim. IPS paneller, TN ve VA panellere nazaran daha pahalıdır. Piyasada birçok IPS panel adı altında TN ve VA panellerle eşdeğer fiyatlarda satılıyor. Eşdeğer veya altında satılan IPS panel monitörlerin bu fiyat bandında satılabilmesi için diğer özelliklerinden kırpılıyor bu da haliyle son kullanıcıda hayâl kırıklığına sebep oluyor. Onun için çok gerekmedikçe piyasasının altında ürün almaktan kaçının.

Ucuz etin yahnisi yavan olur deyimiyle açıklayabilirim. IPS paneller, TN ve VA panellere nazaran daha pahalıdır. Piyasada birçok IPS panel adı altında TN ve VA panellerle eşdeğer fiyatlarda satılıyor. Eşdeğer veya altında satılan IPS panel monitörlerin bu fiyat bandında satılabilmesi için diğer özelliklerinden kırpılıyor bu da haliyle son kullanıcıda hayâl kırıklığına sebep oluyor. Onun için çok gerekmedikçe piyasasının altında ürün almaktan kaçının.

Çok güzel açıklamışsınız hocam teşekkür ederim. Artık genelleme yapmak yerine modeli araştıracağım sanırım :D.

Samsung Odyssey G3 LF27G35TFWMXUF 27" 144Hz 1ms bu peki bu monitör piyasasında en deneyimli marka samsung diyolar​

Kim diyorsa biraz silkilmeli. Uydurmacadan başka bir şey değil. Ayrıca üründe smearing sorunu var.

Geri
Yukarı