1800 TL'ye Oyun Bilgisayarı Toplama

Batuhan Budak

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba dostlarım. Benim elime 1800 tl para geçmiş bulunmakta. Bu para ile bana yeni nesil oyunları (Öncelikle GTA 5) güzelce oynatabilecek, 2-3 yıl idare edecek bir bilgisayar istiyorum. Ekran kartı olarak kafamda GTX750ti olarak düşündüm. Ancak sizlerin vereceği her türlü öneriye açığım. Sadece bilgisayar kasasını toplayacağım. Yorum yapan, tavsiyelerde bulunan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşım. O parayı 300-350 lira arttırabilme imkanın var mı ? Ona göre sistem önereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinerji Bilgisayar'dan bu sistemi alabilirsin. GTA 5 ve dilediğin çoğu oyunları rahatlıkla oynayabilirsin. 200 TL daha arttırabilirsen bütçeni, işlemciyi i5 4460 olarak alabilirsin.
Ara Toplam1.585,54 TL
Toplam KDV285,40 TL
Sepet Toplam Fiyatı1.870,94 TL
[TBODY] [/TBODY]

@Silinen üye kesinlikle önerdiği sistem idare eder. Fakat her zaman dediğim gibi ne kadar ısınma o kadar yorulma. :)
İntel i3 işlemciler çift çekirdek olduğu için çok ısınıyor.
Eğer bütçeyi 200 lira civarında arttırabilirsen ben bu sistemi tavsiye ediyorum;
Eğer bütçeyi 200 lira daha arttırabilirsen ekran kartını AMD Radeon R9 280, işlemciyi de AMD FX X6 6350 olarak değiştirebilirsen on numara bilgisayar olur.
Kolay gelsin, iyi forumlar. :)

Fiyatı aştı ama beklediğini verecektir.

Ara Toplam1.608,48 TL
Toplam KDV289,53 TL
Sepet Toplam Fiyatı1.898,01 TL
[TBODY] [/TBODY]

Aynı işlemci ve ekran kartını kullanıyorum. Eğer O.C yapmayacaksın soğutucuya gerek yok. Ve bu devirde her şeyi internetten halledebilirsin DVD yazıcı ve soğutucuyu çıkartarak daha yüksek bir ekran kartı alabilirsin.

@Silinen üye kesinlikle önerdiği sistem idare eder . Fakat her zaman dediğim gibi ne kadar ısınma o kadar yorulma . :)
İntel i3 işlemciler çift çekirdek olduğu için çok ısınıyor .
Eğer bütçeyi 200 lira civarında arttırabilirsen ben bu sistemi tavsiye ediyorum ;
Eğer bütçeyi 200 lira daha arttırabilirsen ekran kartını AMD Radeon R9 280 , işlemciyi de AMD FX X6 6350 olarak değiştirebilirsen on numara bilgisayar olur .
Kolay gelsin , iyi forumlar . :)

DVD ' yi çıkaracak fakat internet üzerinden alamadığı oyunları mecburen DVD sayesinde kurmak zorunda kalacak. Her zaman DVD kullanılmasa bile yedekte durmasını öneririm. :)

Fiyatı aştı ama beklediğini verecektir.

Ara Toplam1.608,48 TL
Toplam KDV289,53 TL
Sepet Toplam Fiyatı1.898,01 TL
[TBODY] [/TBODY]

Arkadaşın dediği sistemin bazı eksikleri var bana göre .
Örneğin ;
  1. Ekran kartı 2013 ün ekran kartlarından birisi,
  2. Ram direk 8GB -> tavsiye etmediğim özelliklerden birisidir. Çünkü 8GB bozulduğu zaman kurtuluş şansın yok eğer yedekte ram yoksa yeni RAM gelene kadar beklersin. Fakat 2x4 'ler öyle değil bir tanesi bozulur, sen diğeriyle işine devam edersin. Bu kadar basit. :)
  3. Eğer ileride sistemi yükseltmeyi düşünüyorsan 500 watt değil de 600 watt öneririm.
Evet arkadaşım bu devirde 1.800'e bir oyuncu bilgisayarı dizmek bayağı zor, sana tavsiyem eğer bütçeyi arttırabiliyorsan 2.400'e arttırmalısın.
İyi forumlar, kolay gelsin. :)

Üstteki sistem daha iyi ama alttaki de işini görür zannımca.
upload_2015-5-4_20-24-57.png
upload_2015-5-4_20-25-40.png

Üstteki sistem daha iyi ama alttaki de işini görür zannımca.
Eki Görüntüle 67003Eki Görüntüle 67004
Benim önermiş olduğum sistemi iyilemek adına değil fakat sistemdeki ekran kartı 2013'den kalma bir ekran kartı ben R9 280 ekran kartını öneririm.
Ayrıca önermiş olduğum sistem 2.2 milyara denk geliyor olması lazım. Yani 2 milyar verip çürük sistem alacağına, 200 lira daha ekle güzel bir sistem al derim ben.
Kolay gelsin, iyi forumlar. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı