18000TL sistem toplama önerisi

Bütçe
17-18K
Demek istediğinizi tam olarak anlayamadım.

Diyorum ki bu sistemi 2-3 gündür RTX 3060 almak isteyenlere f/p diye atıyorum ama ne hikmetse "INNO3D RTX 3060 alev atıyormuş, bağırıyormuş" diye yanıtlar geliyor. O kadar INNO3D RTX 3060 kullanan kişi var kimseden bunları duymadım.

@Agah Ömer Şahin 9 aydır 6600 XT kullanıyorum oynamadığım oyun kalmadı ve hiç sorun yaşamadım. 6650 XT zaten yeni çıktı. Hangisinde olmuş ki bu olay?
AC:eek:rigins, Fifa22, Battlefield 5, R6, F1 21, F1 22 driverlar çöküp duruyordu. AC: origins için düzeltme getirdiler sonradan fakat diğer oyunlarda olan sıkıntılar ile ilgili sıkıntılar devam ediyordu.

@Agah Ömer Şahin sürücüyü baştan kursaydın olmuyorsa servise gitseydin. 6600 XT ile 6650 XT hala garantisi devam eden kartlar yurtdışından almadıysan. Tabii sürücünün çökmesine farklı bir sıkıntı da neden olabilir. Ona detaylı bakmak lazım bu konuyu dağıtmadan.
Servislik bir şey yok dediğim gibi driverları sıkıntılı amd`nin bir tek ben yaşamıyordum sıkıntıyı. Ac: origins için bir sürü kişi sıknıtı çekiyordu internette biri tam olarak gerekli sürücüyü paylaştı indirdim ve düzeldi.

Diyorum ki bu sistemi 2-3 gündür RTX 3060 almak isteyenlere f/p diye atıyorum ama ne hikmetse "INNO3D RTX 3060 alev atıyormuş, bağırıyormuş" diye yanıtlar geliyor. O kadar INNO3D RTX 3060 kullanan kişi var kimseden bunları duymadım.
Hocam peki bu attığınız 3060 lı sistem alınır mı? Neyini değiştirmemiz gerekiyor kronik sorunlu parça varmı ve kasanın hava akışı nasıl? İntel 5 12400 ryzen 5 5600 A tercih edilir mi
Servislik bir şey yok dediğim gibi driverları sıkıntılı amd`nin bir tek ben yaşamıyordum sıkıntıyı. Ac: origins için bir sürü kişi sıknıtı çekiyordu internette biri tam olarak gerekli sürücüyü paylaştı indirdim ve düzeldi.
Peki siz ne tavsiye edersiniz

Aynı sürücüleri ben de kullanıyorum 9 aydır dediğim gibi bir sorun yaşamadım, inat etmeye gerek yok. Bir sıkıntı varsa kaynağı bellidir, hem sende hangi kart var?

Hocam peki bu attığınız 3060 lı sistem alınır mı? Neyini değiştirmemiz gerekiyor kronik sorunlu parça var mı ve kasanın hava akışı nasıl? İntel 5 12400 ryzen 5 5600 A tercih edilir mi?

Evet tercih edilebilir. Anakartı yalnızca ASUS veya MSI'dan birisi olarak ayarla diğerleri kalabilir. Biostar'ın BIOS'unda kendini kaybedersin bir iş yaparken.

Aynı sürücüleri ben de kullanıyorum 9 aydır dediğim gibi bir sorun yaşamadım, inat etmeye gerek yok. Bir sıkıntı varsa kaynağı bellidir, hem sende hangi kart var?

Evet tercih edilebilir. Anakartı yalnızca ASUS veya MSI'dan birisi olarak ayarla diğerleri kalabilir. Biostar'ın BIOS'unda kendini kaybedersin bir iş yaparken.
Kasanın hava sirkülasyonu nasıl peki

ve i5 12400F DDR5 olduğu için sanırım anakartıda ddr 5 olacak ramleridemi ddr5 alıcam?

Hocam peki bu attığınız 3060 lı sistem alınır mı? Neyini değiştirmemiz gerekiyor kronik sorunlu parça varmı ve kasanın hava akışı nasıl? İntel 5 12400 ryzen 5 5600 A tercih edilir mi

Peki siz ne tavsiye edersiniz
Nvdia LHR özellikli kartlar normal versiyonlarına göre daha ucuz oluyor. Galax 3060 aldım ben 7.5K ya LHR olduğu için.

Nvdia LHR özellikli kartlar normal versiyonlarına göre daha ucuz oluyor. Galax 3060 aldım ben 7.5K ya LHR olduğu için.

LHR tamamen kırıldı bir fiyat farkı bulunmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı