184 metre saha dolabı uzaklığı iyi midir?

Dengizek

Kilopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Bu mesafeden internet hizmeti alıyorum 69 Mbps destekliyor maksimum. Altyapı çalışmalarıyla bu mesafe düşürülebilir mi daha yakın bir saha dolabı koyarlarsa? Ya da evime daha yakın saha dolabı varsa bunu nereden öğrenebilirim?

Daha yakına saha dolabı koymaları şans tamamen. Kendim de 171 metre var 50Mbps alıyorım. Altyapı sorguda en yakını çıkar, başkası yoktur ve ben giderilemez diye biliyorum.

Bu mesafeden internet hizmeti alıyorum 69 Mbps destekliyor maksimum. Altyapı çalışmalarıyla bu mesafe düşürülebilir mi daha yakın bir saha dolabı koyarlarsa? Ya da evime daha yakın saha dolabı varsa bunu nereden öğrenebilirim?
100 metrede degerler

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-06-04 at 12.59.52.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-04 at 12.59.52.jpeg
    67,6 KB · Görüntüleme: 166
Daha yakına saha dolabı koymaları şans tamamen. Kendim de 171 metre var 50Mbps alıyorım. Altyapı sorguda en yakını çıkar, başkası yoktur ve ben giderilemez diye biliyorum.
Az önce başka konumda bir arkadaş, altyapı çalışmalarının hızlandığını söyledi. Umarım bu çalışmaların içinde daha kısa mesafelere saha dolabı yerleştirme de vardır, umarım herkes eşit mesafeden internet hizmeti alabilir.
İyidir. Türkiye şartlarında 16 Mbps ortalama alınan bir hızdır. 69 Mbps bayağı iyi.
Günlük kullanım ve internette dolaşma amacını fazlasıyla karşılıyor ancak ben daha çok oyun odaklı ve ileriye dönük düşünüyorum.

Günlük kullanım ve internette dolaşma amacını fazlasıyla karşılıyor ancak ben daha çok oyun odaklı ve ileriye dönük düşünüyorum.

Oyun arasında arkadan 4K video açsanız bile ping problemi yaşamazsınız. Yani oyun odaklı iseniz sıkıntı yaratmaz ( kullanıcı tecrübeli :D )

Ben 72Mbps altyapıya sahibim. Türk Telekom taahhüdü sağ olsun 100 liraya 13 Mbps alıyoruz.
İki gündür bu konuya kafa yoruyorum ve açıkçası her İSS'lerinin bir olumsuz yönleri var. Ben de bir Türk Telekom kullanıcısı olarak memnunum internetten ancak dün CS:GO'da genel olarak 50-70 ping bandında gezdi ama bir ara 100-130 pingleri gördü ve kapattım direkt. Hız testleri yaptım ve Türk Telekom'un kendi sitesinde ping 6 ms, başka sitelerde 20 ms çıktı ama oyunda dediğim gibi 50-70 arasıydı. Çoğu kişi Türknet önerdi ancak ilk zamanlar sorun yokken ilerleyen süreçlerde pingin aşırı derecede arttığını söylediler. Bulunduğun bölgede Kablonet altyapısı varsa direkt ona geç dediler. Superonline iyi diye duymuştum o da olumluymuş ama bulunduğum konumda sadece Türk Telekom'un altyapısı var maalesef. Hangisini seçeceğimi bilemedim. Türk Telekom'da gereksiz fiyat artışına gidiyor bu da can sıkıcı bir durum. Çıkmayı düşünüyorum ama konumuma uygun bir sağlayıcı yok gibi.

İki gündür bu konuya kafa yoruyorum ve açıkçası her ISS'lerinin bir olumsuz yönleri var. Ben de bir Türk Telekom kullanıcısı olarak memnunum internetten ancak dün CS:GO'da genel olarak 50-70 ping bandında gezdi ama bir ara 100-130 pingleri gördü ve kapattım direkt. Hız testleri yaptım ve Türk Telekom'un kendi sitesinde ping 6 ms, başka sitelerde 20 ms çıktı ama oyunda dediğim gibi 50-70 arasıydı. Çoğu kişi TurkNet önerdi ancak ilk zamanlar sorun yokken ilerleyen süreçlerde pingin aşırı derecede arttığını söylediler. Bulunduğun bölgede Kablonet altyapısı varsa direkt ona geç dediler. Superonline iyi diye duymuştum o da olumluymuş ama bulunduğum konumda sadece Türk Telekom'un altyapısı var maalesef. Hangisini seçeceğimi bilemedim. Türk Telekom'da gereksiz fiyat artışına gidiyor bu da can sıkıcı bir durum. Çıkmayı düşünüyorum ama konumuma uygun bir sağlayıcı yok gibi.

Tamamen aynı durumdayım. Benim ping değerim Valorant İstanbul sunucusunda 6 sabit. Pingden memnunum ancak 13Mbps hiç yetmiyor. Kardeşim oyuna giriyor ve pingim fırlıyor.

Geri
Yukarı