185/65/14 Yaz Lastiği Önerisi

akbay64

Hectopat
Daha fazla  
Herkese Selam;
Aracım vizeye girecek ve ön 2 lastiği değiştireceğim (185/65/14). Malumunuz Dolların alıp başını gitmesi sonucu 200-300 TL bandında olan lastikler bile 500-600 TL'lere çıktı. Aracım önden çekişili ve bütceme uygun olarak da sadece 6 çeşit lastik bulabildim. Benzer konularda 5-6 sene öncesinden kalmış.

Bunlar:
  • Starmax Tolero ST330: 450 TL
  • Milestone Blaster: 440 TL
  • Petlas Elegant PT311: 450 TL
  • Dayton Touring2: 460 TL
  • Marshal MH12: 470 TL
  • Laufenn LK41: 475 TL

Muğla Dalaman'da yaşıyorum burada kış lastiği gerek olmuyor. Bu lastiklerden kullandığınız oldu mu? Hangisini önerirsiniz.
Teşekkürler.

Hepsi al birini vur ötekine markalar. Starmaxx veya petlas kötünün iyisi olarak değerlendirilebilir. Bu tarz lastiklerin genel problemi çok kısa içerisinde sertleşiyorlar ve diş kalınlığı azalmasa bile tutunmakta zorlanıyorlar.

Hepsi al birini vur ötekine markalar. Starmaxx veya petlas kötünün iyisi olarak değerlendirilebilir. Bu tarz lastiklerin genel problemi çok kısa içerisinde sertleşiyorlar ve diş kalınlığı azalmasa bile tutunmakta zorlanıyorlar.

Ya zaten Bridgestone, Petlas, Michelin gibi üst markaların alt markaları oluyor bu Starmaxx falan gibi lastikler. Aynı fabrikadan çıkıyorlar yani anlayacağın bunu biraz araştırıp hangi üst markanın alt markaları neler bunları bulabilirsin ya da direk kaliteli bir marka tercih edebilirsin.

Farkındayım fiyatları çok yüksek ama sadece ön lastikleri değişmek önerilmiyor. Canınızdan kıymetli değil, almışken 4 lastik set şeklinde ve Continental, Michelin vb. güvenilir bir markanın ürününü alın derim.

Bunlar arasından ise bir tek Petlas'ı biliyorum, yazlık lastiklerini pek önermiyorlar. Yine de bilindik marka, onu öneririm.

Petlas ıslak zeminde çok rahat kayıyor. Zaten listede Petlas'ın yan markaları da var. Onları bence direkmen eleyin. İkinci el Lassa, Goodyear, Michelin gibi markalara bakın ve 4 lastiği birden değiştirmeye önem gösterin. Riken ya da Dayton bakabilirsiniz.

Fluence satın aldım 8 ay önce benim şansıma üzerinde Michelin 225/55/16 Sıfır lastikler vardı. Yol tutuşunu arttırmak isteyen var ise 225 taban alabilirsiniz cidden arabanın duruşu bile değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı