185 derece VRM sıcaklığı

Carnage86

Kilopat
Makaleler
22
Yer
İzmir
Merhabalar. Yeni topladığım sistem dün geldi ve bugün ekran kartını(ASUS R9 270X DCU2 TOP)stres testine soktum. Kendi ayarladığım fan profilinde(otomatik ayarlardan biraz daha hızlı)yaklaşık 10 dakikalık bir Furmark stres yaptım. testi GPU-Z üzerinden sıcaklık verilerine baktığımda GPU maksimum 65 derece gibi güzel bir değer görünürken VRM temperature 1 değeri 185 gözüküyor. VRM temperature 2 maksimum ise 25 derecede. Fan hızı maksimum %58'e çıkmış(2452 rpm). Bu durumda GPU-Z mi yanlış ölçüm yapıyor yoksa VRMler gerçekten bu kadar ısınıyor mu?

GPU-Z'i bırakıp HWINFO64'e baktım. Kısa bir stres testi yaptım ancak anormal bir durum çıkmadı. Ancak HWINFO64 de GPU VRM Power In'i 995 watt göstererek güvenilmez olduğunu kanıtladı.

Bu tip ölçümleri yapabileceğimiz güvenilir bir program tavsiye edebilecek olan var mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı