18500₺ Yayın için bilgisayar toplama

alpknkc

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Dostlar bugün itibariyle laptopumu sattim üzerine eklediğimle birlikte 18500₺ bütçem var. Bir tane 27' 1080P 144Hz monitörüm var. Ryzen 9 3900x ve RTX 3080 ile bir sistem kurmak istiyorum ama onunda yanına 2K ve en az 144Hz monitör almam gerekecek. Aynı zamanda Twitch üzerinden yayın yapıyorum. Nasıl bir sistem toplayabilirim? Son olarakta Ryzen 4000 serisi beklemeye değer mi? Ekim'in ilk haftası tanıtılacakmış sanırım ama piyasaya gelmesi Kasım'ı bulur muhtemelen. İşin içinde bir monitör konusu var baya bir kafam karıştı.

Hocam size tavsiyem çok acelesi yoksa paranızı dolara çevirin ve bekleyin 3000 serisi kartlar ve 4000 serisi işlemciler çıksın bakalım neler olup neler bitecek.
Her türlü RTX 3000 serisi alacağım ama işlemci konusunda çok kararsızım en az 2 ay beklemem gerekecek.

Ryzen yeni modellerini 2021 civarı çıkartacağını görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam ve ortalama 4-5 ay desek beklemeye değer mi ?
Ben sadece Ryzen 4 serisi için bir yorumda bulunacağım. RTX 20xx serisi ile yazın sistem toplayanlar şu an çok pişman çünkü aynı fiyata çok daha iyi kartlar geldi. Aynı şey Ryzen için de olabilir, 2 ay sonra keşke bekleseydim diyebilirsiniz. Tabi yine de size kalmış.

Ryzen yeni modellerini 2021 civarı çıkartacağını görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam ve ortalama 4-5 ay desek beklemeye değer mi ?
Ryzen 9 3900X alabilirsem yıllarca kullanabilirim aslında. 4000 serisi çıktığında çok etkilemez beni, belki fiyatlar düşer biraz. (belki...)

Ryzen 4000 serisi kasım gibi piyasada olur büyük ihtimalle.Bende ryzen 3700x sistemi bugün iptal edip 4000 serisini beklemeye başladım.Dolar artarken umarım pişman olmam 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı