19.000 TL'ye Laptop Önerisi

Bütçe
19.000

Mertzoe

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, grafik tasarım ve oyun için laptop önerisi alabilir miyim?
Aklımda Monster Abra A5 V17 ASUS ROG STRIX G513IE-HN046 var.
Sadece tasarım için ise MacBook Air M1 düşünüyordum.
Bu paraya iyi bir masaüstü yapılırsa ona da açığım.
Bütçem 19 bin TL.

Bütçem 19 bin TL.

Masaüstü rahat yapılabilir fakat dizüstü istiyorsan MacBook oyunda monstera göre daha az performans verir bilgin olsun :)

Abra A7 V11.4.1 17,3" Gaming Laptop almanı öneririm 19500 dü sanırım tüm oyunlarda müthiş performansı var 17 inç oldugu içinde çok rahat edersin yerden yüksek tutmak için notebook sogutucu almanı öneririm birde arşivciyimdir dosyaları tutarım dersen ssdiyi artırmanı yada hdd alman lazım çünkü 500 gb yetmez tasarım içinde rahat edersin mousepadı kullanmak bile çok elverişli ama grafik tasarım işleri ile ugrasıyorsan çift ekran şart ilerde bi ekran alıp bağlarsın bakım içinde ömür boyu temizlik ücretsiz garantisi çok iyi ilgileniyorlar ve hızlılılar​

Abra A7 v11.4.1 17, 3" Gaming laptop almanı öneririm 19500'dü sanırım tüm oyunlarda müthiş performansı var 17 inç oldugu içinde çok rahat edersin yerden yüksek tutmak için notebook sogutucu almanı öneririm bir de arşivciyimdir dosyaları tutarım dersen ssdiyi artırmanı ya da HDD alman lazım çünkü 500 GB yetmez tasarım içinde rahat edersin mousepadı kullanmak bile çok elverişli ama grafik tasarım işleri ile ugrasıyorsan çift ekran şart ileride bir ekran alıp bağlarsın bakım içinde ömür boyu temizlik ücretsiz garantisi çok iyi ilgileniyorlar ve hızlılılar​

3060 parasına 3050 almanızı önermem. 19 bin bence çok fazla o laptop için. Ayrıca,
Bir yere taşımanız vs gerekiyorsa Gaming laptop hiç hiç önermiyorum tuğla gibi gelir bir süre sonra. Pil performansı, inceliği, müthiş klavye ve touchpadi ile eğer oyun oynamayacaksanız kesinlikle MacBook Air alın. Taşıma sıkıntınız yoksa masaüstü alın kesinlikle.

3060 parasına 3050 almanızı önermem. 19 bin bence çok fazla o laptop için. Ayrıca,
Bir yere taşımanız vs gerekiyorsa Gaming laptop hiç hiç önermiyorum tuğla gibi gelir bir süre sonra. Pil performansı, inceliği, müthiş klavye ve touchpadi ile eğer oyun oynamayacaksanız kesinlikle MacBook Air alın. Taşıma sıkıntınız yoksa masaüstü alın kesinlikle.
pahalı olmasının sebebi 17.3'' olması 3060 ve 3050 arasında 20 25 fps fark oluyor ama 15.6 inçi bile 21 bin felan kalınlık konusunda haklısınız biraz kalın ve agır ama sırt çantası ile çok rahat bi taşınımı var çantası da gayet güzel ve geniş masaüstü konusuna gelirsek te 19bine bunlardan çok daha iyi sistemler dizilir ama taşıma sorunu büyük bir kriz yaratıyor

Masaüstü rahat yapılabilir fakat dizüstü istiyorsan MacBook oyunda monstera göre daha az performans verir bilgin olsun :)

Aslında masaüstü tarafı daha çok ağır basıyor. MacBook ileriki zamanlarda yetersiz geleceğini düşünüyorum RAM ve depolama alanında.
Eğer masaüstü alma şansınız varsa Masaüstü alın. Masaüstü bir çok yönden daha avantajlı. Ancak eğer ki taşıma gibi kriterleriniz varsa masaüstünden uzak durun.
Masaüstü için önerebileceğiniz sistem var mı?

Abra A7 v11.4.1 17, 3" Gaming laptop almanı öneririm 19500'dü sanırım tüm oyunlarda müthiş performansı var 17 inç oldugu içinde çok rahat edersin yerden yüksek tutmak için notebook sogutucu almanı öneririm bir de arşivciyimdir dosyaları tutarım dersen ssdiyi artırmanı ya da HDD alman lazım çünkü 500 GB yetmez tasarım içinde rahat edersin mousepadı kullanmak bile çok elverişli ama grafik tasarım işleri ile ugrasıyorsan çift ekran şart ileride bir ekran alıp bağlarsın bakım içinde ömür boyu temizlik ücretsiz garantisi çok iyi ilgileniyorlar ve hızlılılar​

Hocam Monster Abra serilerinde çok sorun olduğunu duydum, açıkçası bu beni biraz korkuttu… ölü piksel sorunu, kasa sorunu, klavyelerinde çökmeler gibi sorunlar çokmuş sanırım.

knk 10 yıldır monster sahibiyim 4 farklı bilgisayar aldım hiçbirinde sadece geçen sene aldıgımda klavye soyulması olması oldu 6 ay sonra tuşları değiştirirler diye bekliyordum sıfırı ile değiştirildi bilgisayar :) yani herhangi bi sorunla karşılaşsanız bile en fazla bir ay içinde sıfırı elinize ulaşıyor

Abra A7 V11.4.117,3" Gaming Laptop almanı öneririm 19500 dü sanırım tüm oyunlarda müthiş performansı var 17 inç oldugu içinde çok rahat edersin yerden yüksek tutmak için notebook sogutucu almanı öneririm birde arşivciyimdir dosyaları tutarım dersen ssdiyi artırmanı yada hdd alman lazım çünkü 500 gb yetmez tasarım içinde rahat edersin mousepadı kullanmak bile çok elverişli ama grafik tasarım işleri ile ugrasıyorsan çift ekran şart ilerde bi ekran alıp bağlarsın bakım içinde ömür boyu temizlik ücretsiz garantisi çok iyi ilgileniyorlar ve hızlılılar​

Bu varken alınmaz.
Bütçem 19 bin TL.

Düşündüğünüz iki cihazı da önermem. V17 Clevo, kalitesiz.

G513IE ise gereksiz pahalı.

Geri
Yukarı