19 Mayıs Apple Zammı!

Makaleler
2
Apple, güncellenmiş Mac’leri satışa sunmasının ardından iPhone modellerine, Mac'lere ve aksesuarlara zam yaptı.

ElmaDergisi'nde yer alan habere göre; 200 ila 300 TL zam yapılan iPhone modellerine en son 1 Ocak 2015 tarihinde zam yapılmıştı.
Güncellenen fiyatlar şöyle:
Kaynak: onedio

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknoloji eskiyince değerleniyor. Bunun adı Apple. Keşke androidin başka alternatifi olsa da buna mecbur kalmasak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence hemen Apple'ı suçlamak yerine dönüp bir de doların durumuna bakın. O zaman suçluyu görürsünüz.

Sizleri de anlamak lazım tabii, 2014 Aralık ayında satılan apple bilgisayar 5.000 tl iken, şimdi 6.500 tl. Neyse, biz dolar kuruna bakalım, değil mi? 2,80'i gördük biz. 19 Mayıs'ta ise 2,58 dolar. Demek ki neymiş? Zam, dolar kurundanmış.
Size göre yurt dışındaki zamlar da "dolar kurundan" olacak.

Apple Raises Prices in Europe and Canada as U.S. Dollar Remains Strong - Mac Rumors

Ne de olsa apple 10 numara!

Bence hemen Apple'ı suçlamak yerine dönüp bir de doların durumuna bakın. O zaman suçluyu görürsünüz.
Bence sen bak geçen ay 2.75'ti şuanda 2.57. Komedi okuma yazma bilmek bile burda suçlunun kim olduğunu anlamaya yarar. ☺☺☺ Ülke bu yüzden batıcak millet okumaktan bile aciz.

Beyler bilmediğimden soruyorum, adamlar dolar ile alıyor fakat dolar 2.50 iken aldıysa bunu aynı fiyattan devam etsin 2.75'ten aldığı ürünlere zam yapsın öyle daha iyi olmaz mı ?

Kardeşim bu zammın amacı yeni çikan urünlerin fıyatıni arttırmaktir. Apple firması genel fiyatlarını yükselterek yeni urünlerinin fiyatinida artirir. Apple zengin ( genelde hava atma amaçlı trend takipçileri) kesim tarafından alindığı için satişlar ilk 3 ay içinde olur (rekorlar ilk 3 ayda kirilir ) bu 3 ay içinde yapilan zamlada daha çok kâr yapar. Bunun aksini ispat eden olamaz. Bu yuzden nefret ediyorum tuketim emperyalizminin kralı gibi apple.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı