19 yaşında saç dökülmesi

Emre Aydın 1452

Centipat
19 yaşındayım ve 17 yaşından beri saçlarım dökülüyor. 17 yaşında ilk doktora gittiğime normal dediler saç dökülür deyip geri gönderdiler. Anlım hafif açılınca bu sefer ısrarla kan tahlili yaptılar ve vitamin eksikliğinden dolayı dökülüyor dediler. B12-demir-çink eksikliği olduğunu bile bile her gittiğimde 1 tanesini reçete olarak yazdılar o yüzden anca 18.5 yaşımda durdu 4 aydır 1 tane saçım dökülmüyordu son zamanlarda yavaştan başladı duşa girdiğimde önce bir sürü dökülüyor sonra yavaşça azalıyor eskiden sabaha kadar yapsaydım dökülürdü saçlarım çok garip geldi bu olay bana ben de dün doktora gittim doktor kan tahlili yaptı vitaminlerin normal dedi gönderdi baba 65 yaşında saçları benim kadar dökülmemiş sanki o genç de ben yaşlıyım genetikten dolayı değil de vitaminsizlikten dolayı dökülüyor kardeşim 13 yaşında onda da belirtiler gösterdi onu da hastaneye götürdük onda da B12-D vitamini eksikliği çıkmıştı genetik olarak kansızlık var bizde bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba tahlil sonuçlarımı da buraya atıyorum.

unknown.png

Up+
@Emre Aydın 1452
Bilgisi olan yok mu?

Son düzenleme:
Nordwood scale benzer bir dokulme mi goruryorsunuz keske dht total ve free test estrogene de baksalarmis esasinda. Ailede erkeklerde kelik var mi ? Dayi amca dede ? sadece b12 d ile agir bir dokulme olcak is degil ki eksikligin ara degerlerden cok uzak degil. Minox yuzde %5 basla ketoral sampuan da alabilirsin. Ilerde tip 2 5a inhibitoru almaya baslarsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı