19 Yaşındayım Ukrayna'ya gidebilir miyim?

Konu açılalı biraz zaman olmuş ama ortalama ne kadar tuttu masraflar benim de kafamda Ukrayna'yı görmek var ?
Uçuş 11 Mart günü gidiş 16 Mart dönüş şu an Lviv-Kiev-Kharkiv tren biletleri aldık kişi başı 120TL civarı tuttu.
Hostel rezervasyonları da ekte.
1614335001049.png

Sağlığınız adına gece klüpleri kapalıdır ama siz yine de bu yerlerde dolaşan kadınlardan uzak durun ve Türkler çok diye o kadar rahat olmayın. Ne de olsa hemşehri hemşehriyi gurbette kazıklar :) alkol kullanan var ise o konuda rahatsınız. Bekarken gezip görülmesi gereken ülkelerden biri.

Uçuş 11 Mart günü gidiş 16 Mart dönüş şu an Lviv-Kiev-Kharkiv tren biletleri aldık kişi başı 120TL civarı tuttu.
Hostel rezervasyonları da ekte.
Eki Görüntüle 896921
Hocam Ukrayna'ya gidecek olan vatandaşların ülkeye ayak basar basmaz, kaldıkları her gün için 50 dolar tutarında döviz ibraz etmesi gibi bir uygulama olduğunu öğrendim (Bkz.: T.C. Dışişleri Bakanlığı Kiev Büyükelçiliği ). Bu uygulama, Ukrayna'da bir ay kalmak isteyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının 1500 dolar ibraz etmesini gerekli kılıyor ve bu da şu an için yaklaşık 13.000₺ civarına tekabül ediyor. Uçak bileti, otel ücreti vs. hiçbir şey değil ama bu döviz ibrazı uygulaması gerçekten can sıkıcı gibi. Bu konuda varsa bilgi ve tecrübelerinizi dinlemek isterim.

Hocam Ukrayna'ya gidecek olan vatandaşların ülkeye ayak basar basmaz, kaldıkları her gün için 50 dolar tutarında döviz ibraz etmesi gibi bir uygulama olduğunu öğrendim (Bkz.: T.C. Dışişleri Bakanlığı Kiev Büyükelçiliği ). Bu uygulama, Ukrayna'da bir ay kalmak isteyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının 1500 dolar ibraz etmesini gerekli kılıyor ve bu da şu an için yaklaşık 13.000₺ civarına tekabül ediyor. Uçak bileti, otel ücreti vs. hiçbir şey değil ama bu döviz ibrazı uygulaması gerçekten can sıkıcı gibi. Bu konuda varsa bilgi ve tecrübelerinizi dinlemek isterim.
Öncelikle ilk gidişiniz ise sizi bir sıraya çekiyorlar. Orada odaya girdiğinizde Nerede doğduğunuzu vs. soruyorlar. Ne kadar paranız var diyorlar kamera kaydı karşısında paranızı gösteriyorsunuz ama tek tek saymıyorsunuz. Bende 850 dolar civarı vardı 720 dedim hepsini gösterdim saydırmadılar. Ben bankadada ne olur ne olmaz 40 dolar tutuyordum onu da gösteririm diye ama gerek kalmadı göstermek işe yarar mı ondan da emin değilim.

Nasıl gittiniz nelere ne kadar harcadınız? Prosedürü hiç bilmiyorum biraz bilgilendirir misiniz? :)

Terhis olduktan sonra. Ukrayna'ya gitme hevesim var. Bilgi olan arkadaşlar 7-14
Günlük bir tatilin ne kadar masraflı olduğunu. Ve neler yapılacağını anlatabilir mi?

Ukrayna'ya gidip gece hayatında eğlenilir, sabah köşe başı kahvecisinde kahve içilirken camdan medeni insanlar izlenir. Onun dışında ekstra bir şey yapılmaz. Avrupa ülkesi görmüş olursunuz, pasaportunuzun bir sayfasını doldurmuş olur. Garlarda, havaalanında adım başı Türk dönercileri görürsünüz, büyük şehirlerde abaza Türkler'den bol bir şey yok.
Bunun dışında Harry Potter Hogwarts Express'ini andıran 20. yüzyıldan kalma, herkesin karşılıklı yattığı yataklı ve ucuz biletli trenleri ile yolculuk süperdir.
Gezilecek yerlerden biri olarak da Aşk Tüneli'ne gidebilirsiniz.

Geri
Yukarı