1900 TL bütçe ile 27 inç 144 Hz monitör tavsiyesi

Bütçe
1900
NTSC nedir tam olarak?
Amerika ve bazı ülkelerde kanal yayınları için kullanılıyor. Farklı varyasyonları var, CIE:1931, CIE:1951 ve CIE:1976.
Analog olduğu için tam doğruluk payı yok ama az çok kalite kontrolü etmeni.
Özet: ARGB, DCI P3, Rec. 709 vs. gibi renk gamutudur. Ne kadar yüksek o kadar iyi.

Ekrandan uzaklığım 80 cm ile 1 metre arası. 24 ınch küçük geliyordu 1080p 27 ınch'e geçtim. 60 cm veya uzağındaysan 1080p 27 ınch'de sorun yaratmıyor deniyordu ki öyleymiş.

27" 1080p kullanıyorum, ben de senin gibi 80-90 Cm'den bakıyorum ve hiç abartıldığı gibi pikselleri görmüyorum :D. Kimileri için 27" 1080p demek pikselleri görmek demek o yüzden böyle yazdım :). Eğer salt amaç oyun değilse büyük ekran güzel oluyor, en azından film izlerken ve başka işlerle uğraşırken bayağı iyi oluyor.

AOC ile Asus arasında kaldım zaten. AOC'nin avantajı sağa sola dönüyor olması.
Bence AOC almalısın. Bilmem fikrini etkiler mi ben monitörde AOC almaya taktım kafayı. Üniversite okuduğum bir ilde e spor internet kafede tüm monitörler AOC idi. E spor konusunda başarılı bir takımdı bu arada. 1 hafta falan sabahlayarak vakit geçirdim baya memnun kalmıştım. Tasarım olarak da iyi sunduğu özelliklerde çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı