Çözüldü 192.168.1.1 sitesi güvenli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pikachewie

Hectopat
Makaleler
1
Geçen gün internet yavaş olduğundan acaba başkaları mı kullanıyor diye merak ettim ve bir araştırma yaptım. Başlıktaki siteyi söylüyorlardı. Acaba güvenli mi, dolandırıcı mı?

Screenshot_20210211-130600.png

Çözüm
Modeminizin arayüzü oluyor bu. Genel ağa açık bir site değil ve yerel olarak erişilir. Tamamen güvenli. Buraya güvenmiyorsanız evinizdeki modeme de güvenmemelisiniz teknik olarak. :)
Geçen gün internet yavaş olduğundan acaba başkaları mı kullanıyor diye merak ettim ve bir araştırma yaptım. Başlıktaki siteyi söylüyorlardı. Acaba güvenli mi, dolandırıcı mı?

Eki Görüntüle 874680
Modem arayüzü bende dün internetimi nasıl hızlandırırım diye bakmıştım genelde buraya girerek hızlandırıyorlarmış.

Aslında öyle olduğunu biliyorum ama o sembolü görünce korktum biraz.
Bağlantı şifrelenmediğinden dolayı gösterilen bir uyarı. HTTPS olmayan herhangi bir sitede de aynı uyarı gözükür. Endişe etmenizi gerektirecek bir şey yok.

Eki Görüntüle 874680

Arkadaş bilmiyor olabilir dalga geçenler hangi kafayla dalga geçiyor daha dün Skype IP bulma diye YouTube'ye arattıklarını biliyorum 192.168.1.1 modem arayüz hiçbir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı