1920x1080 analog monitör çevirici ile ne kadar iyi görüntü verir?

Specialagent58

Hectopat
Öncelikle merhabalar kafama takılan şöyle bir soru var;
Geçen gün dükkandan bir monitör getirdik. Markası AOC ve 1920x1080 görüntü verebilen analog bir monitör, sadece VGA girişi var yani. Ekran kartım ise NVIDIA GTX 1050 Ti ve halihazırda kullandığım monitörüm Max 1366x768 çözünürlüklü. Bu monitöre dvı-ı'le bağlıyorum 1050 Ti'yi ve haliyle bu ekran kartında VGA girişi yok. Velhasıl kelam dükkandan getirdiğim analog monitörü 1050 Ti'ye elimdeki HDMI to VGA çevirici ile bağlasam şu an kullandığım 1366x768 monitörden daha iyi bir görüntü verir mi?

Öncelikle merhabalar kafama takılan şöyle bir soru var;
Geçen gün dükkandan bir monitör getirdik. Markası AOC ve 1920x1080 görüntü verebilen analog bir monitör, sadece VGA girişi var yani. Ekran kartım ise NVIDIA GTX 1050 Ti ve halihazırda kullandığım monitörüm Max 1366x768 çözünürlüklü. Bu monitöre dvı-ı'le bağlıyorum 1050 Ti'yi ve haliyle bu ekran kartında VGA girişi yok. Velhasıl kelam dükkandan getirdiğim analog monitörü 1050 Ti'ye elimdeki HDMI to VGA çevirici ile bağlasam şu an kullandığım 1366x768 monitörden daha iyi bir görüntü verir mi?

VGA çeviricinin kalitesine bağlı kaliteliyse çözünürlüğü bozmadan verir. Kalitesiz ise çözünürlüğü bozar.

VGA çeviricinin kalitesine bağlı kaliteliyse çözünürlüğü bozmadan verir. Kalitesiz ise çözünürlüğü bozar.
Kalitesiz bir şey olduğunu sanmıyorum 50 60 lira vermiştim 3 yıl önce Vatan dan aldım. Ancak benim anlamadığım DVI görüntü VGA görüntüden iyi olmasına rağmen nasıl VGA monitör 1080 olsa bile daha iyi görüntü veriyor, özellikle çevirici ile. Bilmediğimden soruyorum
Cevaplarınız için teşekkürler bu arada

Kalitesiz bir şey olduğunu sanmıyorum 50 60 lira vermiştim 3 yıl önce Vatan'dan aldım. Ancak benim anlamadığım DVI görüntü VGA görüntüden iyi olmasına rağmen nasıl VGA monitör 1080 olsa bile daha iyi görüntü veriyor, bilmediğimden soruyorum.
Cevaplarınız için teşekkürler bu arada.

Belki monitörün DVI'yı iyi optimize edemiyordur ama VGA'yı daha iyi optimize ediyordur.

Belki monitörün DVI'yı iyi optimize edemiyordur ama VGA'yı daha iyi optimize ediyordur.
Yok benim monitörümde DVI ye geçince VGA ya göre daha iyi görüntü aldım. Yeni getirdiğimiz monitör VGA ve 1080 p olmasına rağmen nasıl üstüne çevirici ile DVI li şuan kullandığım monitörden daha iyi görüntü verecek demek istedim.. 768 pikselli DVI 1080 pikselli VGA dan daha iyi gösterir diye düşündüm yani aslında

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı