1TB NVMe ya da SATA SSD önerisi

zagzirus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 1 TB SSD arayışındayım. Uygun yollu ama kötüde marka olmasın. Günlük işlerim ve oyun için kullanılacak. Anakartım TUF Gaming Plus B450, NVMe denemek istiyorum açıkçası fakat biraz tedirginim. Yüksek hızlarda küçücük bir alet bu çok ısınmasın? Ekran kartının hemen üzerinde anakarttaki konumu. 240GB SanDisk SSD'im var yıllardır sorunsuz çalışıyor. Yanında mekanik HDD var 2 yılda bir bozuluyor artık sıkıldım sesinden ve performansından. Yavaş yavaş SSD'ye devretmenin zamanı geldi diye düşünüyorum sistemi. Önceleri ulaşmak zordu, pahalıydı. Simdi orta seviyelerde alınabilir görüşündeyim. Fikirlerinizi beyaz ederseniz sevinirim. Bütçe 1000 TL civarında.

Not: Aslında 500 GB bakıyordum ama, sistemimdeki hafızada yavaş yavaş azalıyor. Arada da çok fark olmayınca 1TB mantıklı geliyor şu an için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolamayla uğraşmak istemezseniz:
Kablo sıkıntı değil derseniz:

Kablolamayla uğraşmak istemezseniz:
Kablo sıkıntı değil derseniz:

Kablo sıkıntı değil aslında ama bir tane NVME teknolojisini kullanma merakım var. Ama soru işaretleri var aklımda ısınma, yanma bozulma yapar mı bilemedim. Uzun saatler açık kalıyor pc. İkinci durumdada QVO modeli hızını düşürüyor iyi değil gibisinden birşeyler okumuştum. Doğrumu bilemedim ama soğudum. İllaki evo mu alacağız yani garip bir durum. M2 alırsam Yüksek hızlı alırım. SSD alırsamda en az 1tb alırım. Çift windows kullanıyorum. Win7 için 240 sata ssd kullanıyorum, bir tanede 500 lük yada 1 Tb lık m2 alıp oyunlar için win 10 kurmayı düşünüyorum. Kararsızım bu aralar ikilemdeyim. 1tb disk bozulursa üzülürüm. Daha önce 4tb ve 3tb hdd bozuldu, verilerim gitti. Keşke düşük ama parçalı şekilde alsaydım dedim o günden sonra.

1.000 TL'ye 1 TB NVMe SSD bulamazsınız zaten. Fakat dediğim gibi yüksek boyutlu dosya aktarımı vb. yapmıyorsanız aradaki farkı hissetmeyeceksiniz bile, kağıt üzerinde kalacak sadece. Aşağıdaki videoyu izleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1000tl civarında NVME var arkadaşta yukarıda göndermiş, cuma indiriminde bu dahada düşer. Fİyatlar çok yakın olduğu için hızlı olanı almak daha mantıklı geliyor. Anakartım yeni sonuçta destekliyor. 500gb nvme+ 1tb yada 500gb sata ssd de alabilirim. İki işletim sistemi kuracağım çünkü. Yavaş yavaşta Mekanik diskimi boşa çıkarmaya çalışıyorum. Bir pdf açacağım habire,ses yapıp duruyor geceleri deli ediyor beni.

Yeni konular

Geri
Yukarı