1TB SATA SSD Önerisi

James donkey kullanmadım ama yeni bir firmaya bu kadar ön yargıyla yaklaşmak sadece sektörü tekelleştirmeye yarar. E iyi o zaman adı duyulmamış sanı duyulmamış diye kimse almasın, kimse yatırım yapmasın. Bu adamlar nasıl kendini geliştirecek ? Hangi bütçeyle ? Bir ürün alırken markanın bilinilirliğine bakacak olursak piyasadaki rekabet ölür ve herkes tekelin belirlediği fiyata biat etmek zorunda kalır.
Kullanan bi arkadaşım var ve şimdiye kadar hiçbir sorun çıkarmamış ve okuma yazma testleri 6 ayın sonunda başlangıç değerleriyle aynı. Tabiki daha kaliteli markalara yönelirsen iyi olur ancak bütçen kısıtlıysa alabilirsin.

Bu ürünü öneririm, fiyatı ve kalitesi güzel. Şans, daha 10 dakika önce biraz baktım ve bu fiyatı gördüm, ardından forumu açtım direk bu konu gözüme çarptı :)

1 TB Samsung 860 Evo almanızı öneririm.
Bütçe var ise tartışmasız 860 EVO. Bütçe kısıtlı ise SANDISK ULTRA 3D öneririm.
Bütçe varsa 860 EVO'dan şaşmayın derim. Bütçe kısıtlıysa ama 800 TL'ye kadar çıkabiliyorsanız 860 QVO modeline bakabilirsiniz.

Bütçen yoksa işini çok rahat görür hocam.
Bu SSD'lerin ne olduğu belirsiz. TBW deseniz, bilgi yok. Üretici deseniz, bilgi yok. Firmware deseniz, bilgi yok. Bazı sistemlerle uyumluluk sorunu çıkardığına dair konular mevcut hatta.

Adı belirsiz, şanı belirsiz.
@sefa_41 Donanım Arşiv kanalının James Donkey sponsorluğu aldığı için her sisteminde öve öve doldurduğunu biliyor musunuz peki? James Donkey SSD uyumsuzluğu konusunda 1 numara olan, malzeme kalitesizliği akan bir Çin SSD'sidir. Önüme testlerle gelin, sponsorlu videolarla değil.

+ @esador'un önerdiği SSD gerçekten çok sağlam ve uygun bütçeli bir SSD. Tavsiye ederim.
Arkadaslar hepinize tesekkur ederim bakiyorum urunlere, samsung ve james kavgasi donmus azicik :D

Sadece agresif arkadaslara soylemek istiyorum yanlis anlasilma olmasin, james urunlerini hic kullanmadim ama bundan yillar once silicon power urunlerini aliexpressden aliyordum ve bu foruma yazsaydim kesinlikle bilinmeyen marka cop degmez vs denirdi ama su an amazon amerika da butun markalara aci cektiriyor ve acayip urunler cikariyor. James gercekten asiri dandik olup cop de olabilir ama bir iki sene sonra ulan biz bu laflari niye ettik de dedirtebilir. Herhangi bir konuda on yargili olmayin.

Elbette samsung oncelikli benim icin fakat biliyorsunuz butce her zaman onemli. Yani asagi yukari ayni senaryoyu yasatacak urunlere farklar vermek mantiksiz geliyor yoksa param yetmiyor degil allaha sukur. Baska onerilere de acigim, Toshiba vs gibi. Sandisk almaya bilirim biraz kotu anilarim var.

@sefa_41 Donanım Arşiv kanalının James Donkey sponsorluğu aldığı için her sisteminde öve öve doldurduğunu biliyor musunuz peki? James Donkey SSD uyumsuzluğu konusunda 1 numara olan, malzeme kalitesizliği akan bir Çin SSD'sidir. Önüme testlerle gelin, sponsorlu videolarla değil.

+ @esador'un önerdiği SSD gerçekten çok sağlam ve uygun bütçeli bir SSD. Tavsiye ederim.
Donanım Arşivi'nin kalıcı olarak sponsoru AMD ve Asus hatta o bile olmayabilir. Sürekli yenilikçi f/p ürünler tanıtıyor. Çinden SSD alma konusunda 2,3 marka saydı. Bunlar da mı sponsorluk? Belki sponsorluktur, önümde deliller ile gelin. :)

Ne amaçkla kullanacağına ve bütçene bağlı.
Sürekli okuma-yazma işi yapacaksan 860 pro, depolama amaçlı ise 860 evo yada qvo.

@Jordan Belfort Toshiba OCZ önermem, kronik sorunlu. Aynı şekilde SanDisk SSD Plus da önermem, o da kronik sorunlu. Onun haricinde Adata SU630/650 de önermem. Crucial BX500 ise ısınma sorunu var diyorlar, birçok kişi karşılaştığı için onu da önermiyorum.

Gigabyte modellerine bakabilirsiniz.
Bu videoyu daha önce izlemiştim. Kontrolcüyü tamam anladık; peki diğer yongaları, firmware bilgisi ne durumda? Neden bazı sistemlerle uyum sorunu çıkartıyor?

@Recep Baltaş hocamız geçenlerde bu SSD'nin firmware bilgisine ulaşmaya çalışmıştı. Birbirinden farklı bir sürü firmware çıktı. Firmwarelerden birisi KingDian bir SSD'yi gösterirken diğerinin ne olduğı belirsiz.

Ne amaçkla kullanacağına ve bütçene bağlı.
Sürekli okuma-yazma işi yapacaksan 860 Pro, depolama amaçlı ise 860 Evo ya da qvo.
Sadece program kurulumu, bir iki oyun falan alev alip cop olsa da cok muhim degil tekrar kurarim :)
@Jordan Belfort Toshiba OCZ önermem, kronik sorunlu. Aynı şekilde SanDisk SSD Plus'da önermem, o da kronik sorunlu. Onun haricinde Adata SU630/650 de önermem. Crucial BX500 ise ısınma sorunu var diyorlar, birçok kişi karşılaştığı için onu da önermiyorum.

Gigabyte modellerine bakabilirsiniz.

Bu videoyu daha önce izlemiştim. Kontrolcüyü tamam anladık; peki diğer yongaları, firmware bilgisi ne durumda? Neden bazı sistemlerle uyum sorunu çıkartıyor?

@Recep Baltaş hocamız geçenlerde bu SSD'nin firmware bilgisine ulaşmaya çalışmıştı. Birbirinden farklı bir sürü firmware çıktı. Firmwarelerden birisi KingDian bir SSD'yi gösterirken diğerinin ne olduğı belirsiz.
Samsung'dan baska marka birakmadin kral :D Gigabyte severim ben de genel kalite olarak da SSD'lerini takip edemedim son zamanlarda inceleme vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe varsa 860 evo yada qvo işini fazlasıyla görür; pahalı gelirse diğer adata,cricual, james donkey gibi ssd'leri de alabilirsin.

Sadece program kurulumu, bir iki oyun falan alev alip cop olsa da cok muhim degil tekrar kurarim :)

Samsung'dan baska marka birakmadin kral :D Gigabyte severim ben de genel kalite olarak da SSD'lerini takip edemedim son zamanlarda inceleme vs.
James Donkey markasının çok fazla olumsuz geribildirimi var, şahsen tecrübe etmedim fakat kağıt üzerinde sundukları değişim garantisi olsun, teknik destek olsun iyi gibi duruyor. Fakat bu piyasada tahtını kurmuş bir Samsung'da var. Bugün yayınlanan samsung 860 pro dayanıklılık videosunu izlemen düşüncelerinin şekillenmesi açısından yardımcı olabilir. Bu ssd tabii ki pro değil qvo fakat söylediğin üzere oyun kurulumu ve birkaç program olarak kullanacaksan şu an ki fiyatlara göre jd ile arasında 150₺ gibi bir fark gördüm, samsung qvo'yu öneririm. Şahsen alacak olsam 150tl verip en azından 5 yıl kafam rahat olur, bir problem olursa garantisi var. Bu fiyatta beni cezbetmedi değil yani, kendi ssd+hdd mi satıp sipariş veresim yok değil :)

Yaklaşık 1 yıldır 860 QVO kullanıyorum, 3 arkadaş aldık aynı anda, bir sorun sıkıntı yaşamadık, o dönem de en iyi f/p ürünü diye almıştık, memnunuz, öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı