1TB SSD önerisi

Dosya Ekleri

• 1618616376116.png
    1618616376116.png
    3,3 KB · Görüntüleme: 34
QVO Serisi işletim sistemi kurulumu için iyi değil. SSD üzerine işletim sistemi kurulacaksa EVO Serisi alınmalı. QVO olanlar depolama için daha iyi.
Benim yukarda linkini bıraktığım QWO mu? Yoksa EVO mu ? İşletim sistemi ona kurulu direk. Ve bir şey daha soracağım. Yeni SSD geldiğinde direk kasaya taktığımda hiç bir şeye gerek kalmadan bilgisayar görür ve kullanabilir miyim ? Format falan gerekir mi ?
Maalesef m2 slot yok.

Benim yukarda linkini bıraktığım QWO mu? Yoksa EVO mu ? İşletim sistemi ona kurulu direk. Ve bir şey daha soracağım. Yeni SSD geldiğinde direk kasaya taktığımda hiç bir şeye gerek kalmadan bilgisayar görür ve kullanabilir miyim ? Format falan gerekir mi ?

Maalesef m2 slot yok.
Hayır gerekmez. Takınca biçimlendirirsin olur biter. He ayrıca qvo ve evo Samsungun ssd serilerinin ikisinin adı. Yani seninki bambaşka bir marka

Hocam QVO veya EVO SSD'ler sadece Samsung'ta bulunan modeller. Onun dışında linkini attığınız SSD sistem kurulumu için ideal. Yeni SSD geldiğinde de sıfırdan Windows 10 kurmanız veya disk klonlama yapmanız gerekiyor.

QVO Serisi işletim sistemi kurulumu için iyi değil. SSD üzerine işletim sistemi kurulacaksa EVO Serisi alınmalı. QVO olanlar depolama için daha iyi.
Qvo ssd’ler bir noktadan sonra 70mb’lara düşebilen cihazlar. Kullanım alanları farklı. Yanlış bilgilendirme yapmayalım. O kadar para harcayacak bir öğrenci arkadaş söz konusu.

Benden hemen önce atmışsın reis. Burun farkı : D
Evet, çokça okuma-yazma, kopyalama işlemi yapılacaksa EVO serisi daha tercih edilesi ancak konuda da bir kriter belirtilmemiş durumda. 870 QVO F/P olarak tercih edilesi. TLC yerine QLC flash yongalar kullanıldığından sizin de dediğiniz gibi sistem kurumu için uygun değil ancak burada yine öğrenci arkadaşımızın kriter belirtmemesi devreye giriyor. Uygun fiyata bulunursa -bir öğrenciye uygun- 860 EVO da bakabilir. Amacım yanlış yönlendirme değil. :)

Hayır gerekmez. Takınca biçimlendirirsin olur biter. He ayrıca qvo ve evo Samsungun ssd serilerinin ikisinin adı. Yani seninki bambaşka bir marka
Hocam değerli vaktini ayırdığın için çok teşekkür ederim. Ben kullanacağım SSD'yi neredeyse sadece oyun için kullanacağım. Oyun biriktirmeyi seviyorum. Bir adette Harddisk önerirmisin ? Şuanki SSD'mde toplam 30 GB boş yer kaldı. :( Bir sorun çıkarmaz umarım.
Hocam QVO veya EVO SSD'ler sadece Samsung'ta bulunan modeller. Onun dışında linkini attığınız SSD sistem kurulumu için ideal. Yeni SSD geldiğinde de sıfırdan Windows 10 kurmanız veya disk klonlama yapmanız gerekiyor.
Şuanki SSD'mde Windows kurulu. Yeni gelene extradan kurmak mı zorundayım ? İki giriş var kasada.
Evet, çokça okuma-yazma, kopyalama işlemi yapılacaksa EVO serisi daha tercih edilesi ancak konuda da bir kriter belirtilmemiş durumda. 870 QVO F/P olarak tercih edilesi. TLC yerine QLC flash yongalar kullanıldığından sizin de dediğiniz gibi sistem kurumu için uygun değil ancak burada öğrenci arkadaşımızın kriter belirtmemesi devreye giriyor. Uygun fiyata bulunursa -bir öğrenciye uygun- 860 EVO da bakabilir. Amacım yanlış yönlendirme değil. :)
Çok teşekkür ederim hepinize ilginiz için.

Hocam değerli vaktini ayırdığın için çok teşekkür ederim. Ben kullanacağım SSD'yi neredeyse sadece oyun için kullanacağım. Oyun biriktirmeyi seviyorum. Bir adette Harddisk önerirmisin ? Şuanki SSD'mde toplam 30 GB boş yer kaldı. :( Bir sorun çıkarmaz umarım.

Şuanki SSD'mde Windows kurulu. Yeni gelene extradan kurmak mı zorundayım ? İki giriş var kasada.

Çok teşekkür ederim hepinize ilginiz için.
Hdd olarak seagate ve western öneririm. Western blue 1 tb alınabilir iyi bir hdd
Hdd olarak seagate ve western öneririm. Western blue 1 tb alınabilir iyi bir hdd
Bu arada kullandığım hdd üzerinden tavsiye vermem saçma olur çünkü 2008 üretimi Samsung 512gb :/

Sonradan gelecek SSD'yi ek olarak takıp depolama olarak da kullanabilirsiniz. Sonuçta halihazırda işletim sistemi şimdiki SSD'de kurulu.

Bu arada kullandığım hdd üzerinden tavsiye vermem saçma olur çünkü 2008 üretimi Samsung 512gb :/
Dostum yukarda adam format gerekecek falan demiş. Hali hazırda Windows kurulu şuan ki SSD'mde. Yeni gelene yeniden mi format atacağım ? (Cevabı aldım)

Yeni konular

Geri
Yukarı