1x16 GB RAM'e 8 GB eklemek mi mantıklı, satıp 2x8 GB yapmak mı?

Destie

Hectopat
Daha fazla  
Soru başlıkta arkadaşlar. Bir de 2 işlem için hangisi fiyat bakımından daha avantajlı?

RAM bilgilerim:

1610494705524.png

Soru başlıkta arkadaşlar. Bir de 2 işlem için hangisi fiyat bakımından daha avantajlı?

RAM bilgilerim:

Eki Görüntüle 832853

Zamanında ben de çok araştırdım. RAM'lerin Dual Channel çalışmama ihtimali çok yüksek. Bu yüzden 2x8'e geçiş yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Satıp kit olarak satın almanız mantıklı. Uyumsuzluk sorununu göze almamış olursunuz.

8+8 Dual Channel bence daha mantıklı. Tabi Dual Channel AMD işlemcilerde daha etkili. Üstteki arkadaşın dediği gibi uyumsuzluk problemi olabilir. 8+8 kit daha iyidir.

8+8 Dual Channel çok daha mantıklı çünkü uyumsuzluk problemi yaşayabilirsiniz.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Peki bu 1x16 RAM'i ne kadara satabilirim ve 2x8 kitler ne kadardır tahminen?

2x8 en mantıklısı olacaktır ancak bana sorarsanız, ille de yapacağım demiyorsanız biraz daha böyle kullanın elinize bol para geçince aynısından bir tane daha alır 32 yapar uzunca süreler işinizi rahatlıkla görürsünüz. Artık bazı oyunlarda dahi RAM kullanımları 12GB'lara geldi.
1x16 RAM belleği 350 - 400 TL civarında satabilirsiniz. 2x8 kitler ise 600 TL fiyatla başlıyor.
350TL'den sorunsuz bulabilirseniz ben 10 taneye talibim bu arada.

Geri
Yukarı