1x16 GB RAM'e 8 GB eklemek mi mantıklı, satıp 2x8 GB yapmak mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak bir video daha buldum. Eşdeğer RAM özelliklerinin yanında boyutu da aynı olması lazımmış performans için onu anladım ben. Ya 2x2 ya 4x4 ya 8x8 ya 16x16 olacak. Farklı boyut Single'lar (1*16 + 1*8 gibi) performansı kötü etkiliyor bahsettiğim aynı boyutlulara göre.

Hocam konuda CPU-Z ekran görüntüsünde yazıyordu.

O kadar ucuz olacağını sanmıyorum en az 450'ye gideceğini düşünüyorum.

Hocam bende öyle düşünüyorum fakat benimkiyle tamamen aynı ram'i internette bulamıyorum nasıl aynı frekans, model, vs. bulup dual yapacağım?

Intel i7 10750H kullanıyorum. Bütçem bir 16 daha için maalesef az. O yüzden 16+8 düşünmüştüm.
2x8Gb vs 1x16Gb RAM Test in 7 Games - YouTube çok bir fark yok.
AMD işlemciler desteklemez mi?
AMD işlemcilerde çift kanal daha fazla performans ortaya koyuyor o yüzden İNTEL bir işlemcisi varsa acil olmadığını belirtmek istedim.

2x8Gb vs 1x16Gb RAM Test in 7 Games - YouTube çok bir fark yok.

AMD işlemcilerde çift kanal daha fazla performans ortaya koyuyor o yüzden Intel bir işlemcisi varsa acil olmadığını belirtmek istedim.

Laptopumun modeli sıkıntılı hatta tüm ASUS ROG serisinde sıkıntı var. Single'da rezalet performans veriyor. Bunun sorunu tamamen RAM odaklı. Yani AMD Intel fark etmiyor RAM'i Dual yaparak CS:GO gibi oyunlarda 80 FPS arttıran arkadaşım bile var benimle aynı laptopta.

Laptopumun modeli sıkıntılı hatta tüm ASUS ROG serisinde sıkıntı var. Single'da rezalet performans veriyor. Bunun sorunu tamamen RAM odaklı. Yani AMD Intel fark etmiyor RAM'i Dual yaparak CS:GO gibi oyunlarda 80 FPS arttıran arkadaşım bile var benimle aynı laptopta.

Çift kanal performansı oyuna göre değişiyor CS'de ciddi artış oluyor.

Geri
Yukarı