2.000 TL klavye önerisi

Bütçe
2.000
Bu markayı bilmediğimden yorum yapamayabilirim. Hatta ilk defa duyduğumu bile söyleyebilirim. Görünüşünü pek fazla sevemedim. Biraz oyuncak lego gibi kalmış klavye. Tabii görünüş kişiden kişiye göre değişebilir. Ses tekerleğinin olması o yönden etkiledi ama klavye hem küçük kalıyor hem de oyuncak gibi beğenemedim yani.

Hocam bu klavyeler yurt dışında çok popüler Custom keyboard kanallarında genelde hep bu klavye ve türleri oluyor, modluyorlar.

Hocam bu klavyeler yurt dışında çok popüler Custom keyboard kanallarında genelde hep bu klavye ve türleri oluyor, modluyorlar.

Takip etmediğimden maalesef klavyenin markasını hiç bilemedim ve görünüşünü de sevemedim. Eğer Custom klavye ise ona diyeceğim bir şey yok fakat ilgimi çekemedi. :D

Corsair K70, XPG Summoner, Apex Pro ve alloy Elite 2 var. K70 kullanmıştım çok iyi. Arkadaşımda Apex Pro vardı ve memnun du. Blackwidov V3 nasıl sevemedin tam anlayamadım çok seveni var. Biraz sesli bir klavye kendisi. Bende Razer fanıyım alacak olsam Black Widow V3 eklerdim

Şöyle, Razer klavye ve switchlerinin tüm modellerini kullandım. V3'de boşluğa tuş basıyormuşsunuz gibi bir hissiyat yaratmışlar kasa-keycaps orantısında. Bastığınız tuş Razer kalitesinde değil yani, dışarı çıkınca rahatlıkla bulabileceğiniz Microsoft klavyeler gibi hissiyatı var. Ve bir çok yabancı kaynakta bundan bahsetmişler. Test edip, onaylamış bulundum bende yakın zamanda.

Bu markayı bilmediğimden yorum yapamayabilirim. Hatta ilk defa duyduğumu bile söyleyebilirim. Görünüşünü pek fazla sevemedim. Biraz oyuncak lego gibi kalmış klavye. Tabii görünüş kişiden kişiye göre değişebilir. Ses tekerleğinin olması o yönden etkiledi ama klavye hem küçük kalıyor hem de oyuncak gibi beğenemedim yani.
Tamamen siyah hali de var isterseniz, siyah hali kasa şeklinde bunun için switch ve keycaps almak gerekiyor. Ben şöyle bir atayım görün:

Bu kasamız:

Switch:

Bu da keycaps, daha farklı şeyler de alınabilir:

Şöyle, Razer klavye ve Switch'lerinin tüm modellerini kullandım. V3'de boşluğa tuş basıyormuşsunuz gibi bir hissiyat yaratmışlar kasa-keycaps orantısında. Bastığınız tuş Razer kalitesinde değil yani, dışarı çıkınca rahatlıkla bulabileceğiniz Microsoft klavyeler gibi hissiyatı var. Ve birçok yabancı kaynakta bundan bahsetmişler. Test edip, onaylamış bulundum bende yakın zamanda.

Doğrudur hiç kullanmadım çevremde seveni olduğu için söyledim.

Değerli görüşünüz için teşekkür ederim, uzun zamandır Apex Pro TKL'nin 2.000'e indirime girmesini bekliyorum, 1 hafta önce kadar girmişti fakat almaya fırsatım olmamıştı. LK67'i Custom olarak yapacaktım fakat kasası plastik olduğu için pek yanaşmak gelmiyor içimden bu tarz klavyelere. Bu kadar para veriyorsam, metal bir kasa beklentim oluyor doğal olarak. Kişisel bir tercih diyebiliriz :)

Hocam wood caseler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Değerli görüşünüz için teşekkür ederim, uzun zamandır Apex Pro TKL'nin 2.000'e indirime girmesini bekliyorum, 1 hafta önce kadar girmişti fakat almaya fırsatım olmamıştı. LK67'i Custom olarak yapacaktım fakat kasası plastik olduğu için pek yanaşmak gelmiyor içimden bu tarz klavyelere. Bu kadar para veriyorsam, metal bir kasa beklentim oluyor doğal olarak. Kişisel bir tercih diyebiliriz :)
900 TL´ye alüminyum kasalı RK61 Pro satılıyor bir göz atın derim. Sonra da Switch alırsınız, mis gibi olur.

Bu klavyenin beyaz değil de siyahı olsaymış alınabilir olabilirmiş. Ben siyah seven birisi olarak bu klavyeyi sevdim fakat eksik tarafları hem küçük (yandaki sayı tarafı yok) hem de ses açma tekerleği bulunmamakta. Fakat küçüklüğü onu bir daha çekici yapmış diyebilirim.

Geri
Yukarı