2.000 TL NVIDIA Ekran Kartı Önerisi

Bütçe
2000

obey00

Hectopat
AMD RX siyah ekran problemlerinden sıkıldığım için ekran kartımı satıp, 2000 TL bandında (üstüne çok çıkmayacak şekilde) bir ekran kartı almak istiyorum.
Kafamda şu ekran kartını belirledim: Palit NVIDIA GeForce GTX 1650 GP OC 4 GB 128 Bit GDDR6 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Alternatif önerileri olan var mıdır? Ayrıca forumda RX'lerin kronik black screen sorunu malum, genel olarak NVIDIA'larda veya linkteki 1650 modeli ekran kartında sıkça rastlanılan problemler var mıdır? Ürünü aldıktan sonra yine benzer sürpriz sorunlar ile karşılaşmamak adına bilmek isterim. Neredeyse hiç oyun oynamıyorum; render & mobil uygulama geliştirme gibi alanlar için bilgisayarı kullanıyorum. Dolayısı ile sistemim donmasın, devamlı stabil driver sürümleri aramakla vakit kaybetmeyeyim, kafam rahat olsun istiyorum. Bahsetmiş olduğum bütçeyle alabileceğim en iyi ve sıkıntısız olan marka/model öneriniz neyse fikrinize danışmak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4-5 gün önce RX580 kartımı siyah ekran problemleri yüzünden bilerek ve isteyerek ziyan ettim. Gittim media markt mağazasından ASUS TUF GTX 1650 D6 4GB (GDDR6) kart aldım. Fiyatı 2.200 civarı, kullanan biri olarak tavsiye ederim.

5500 xt kullanıyorum (stok sebebiyle mecburiyetten) ama herhangi bir yazılımsal problem görmedim şu ana kadar. Fiyatı 2000 civarındaydı ama bu ara 2300 lere çııktı Lakin ara ara düşüyor. Değerlendirebilirsin. 1650 Super performansıyla hemen hemen aynıdır. Açık konuşmak gerekirse 1650 super karta 3000 lira bu dönemde ben vermem

Konuda belirttiğim gibi, elimdeki RX'i çıkartma sebebim siyah ekran vb. sorunlar. Dolayısı ile tekrar o topa girmem, NVIDIA alır geçerim diye düşünüyorum (tabii NVIDIA'da da benzer sıkıntılar var mı bilmiyorum).
Tek fanlı ekran kartlarına önyargılıyım açıkçası, sizce hata mı ediyorum.
1650 çift fan vs tek fanlı 1650 super dersek hangisi ve neden?

1650S çift fan, 1650 tek fanı havada karada tokatlar. Zaten 1650S ısınan bir kart değil. Hava akışı iyi bir kasaya sahipseniz sorun olmaz.

1650S çift fan, 1650 tek fanı havada karada tokatlar. Zaten 1650S ısınan bir kart değil. Hava akışı iyi bir kasaya sahipseniz sorun olmaz.
Elbette 1650S çift fan, 1650 tek fanı tokatlayacaktır, bunda şüphe yok :) Çift fanlı 1650 super almaya bütçem yok. Dolayısı ile çift fanlı normal 1650 seçeneklerim arasında öncelikli duruyor.

Geri
Yukarı