2 - 4K çözünürlükte monitör tavsiyesi

Yer
sakarya/akyazı
Daha fazla  
i9 13900K.
Z790 Carbon DDR5.
RTX 3080 12 GB.

Sisteme monitör öneriniz ne olur?
Aklımda 4K var ama kavisli monitörlerde hoşuma gidiyor 4K kavisli IPS renk kalitesini aratmayacak monitör öneriniz var mı 1ms 165 Hz üstü mümkünse.
Yoksa 2K kavisli monitör mü bakmalıyım kavisli hoş ve kavisli taraftarıyım IPS ile arasındaki renk görüntü açığını kapatacak Curved monitör varsa alırım şahsen.
Siz ne tavsiye edersiniz 2K mı 4K mı?
Aklımdaki monitörler bunlar.

Ben oldum olası kavisli monitörlere alışamadım bu yüzden 27" düz aldım.
32" alıyorsan 4K.
27" alıyorsan 2K al bence.

Ben oldum olası kavisli monitörlere alışamadım bu yüzden 27" düz aldım.
32" alıyorsan 4K.
27" alıyorsan 2K al bence.
bilmiyorum hocam 4k dan ödün vermekte istemiyorum düz ekran nasıl olur ona da bişey diyemem 3 yıldır 1080p 24 inç kavisli kullanıyorum memnunum açıkçası bundan düz ekrana geçmek nasıl olur bilemem gerçi düz ekrandan kavisliye geçince de aynısını demiştim ama :)

i9 13900K.
Z790 Carbon DDR5.
RTX 3080 12 GB.

Sisteme monitör öneriniz ne olur?
Aklımda 4K var ama kavisli monitörlerde hoşuma gidiyor 4K kavisli IPS renk kalitesini aratmayacak monitör öneriniz var mı 1ms 165 Hz üstü mümkünse.
Yoksa 2K kavisli monitör mü bakmalıyım kavisli hoş ve kavisli taraftarıyım IPS ile arasındaki renk görüntü açığını kapatacak Curved monitör varsa alırım şahsen.
Siz ne tavsiye edersiniz 2K mı 4K mı?
Aklımdaki monitörler bunlar.

Kavisli ekranlar VA panel olduğu için büyük ihtimal ghosting sıkıntısı yaşarsınız diye düşünüyorum.

Eğer aynı fiyat bandındalar ise bir VA panelin IPS panele renk canlılığı, kalitesi olarak yaklaşması veya geçmesi zordur.

O sisteme 4K biraz fazla gelir. 2K o sisteme en iyi gelecek çözünürlük.

2K olarak attığınız Philips, MSI ve Gigabyte monitörlerin üçü de ghosting sorunlu.

144-165 Hz bandında bir monitör mü 240HZ-280Hz aralığında bir monitör mü istiyorsunuz?

27 inç mi 32 inç mi istiyorsunuz?

Bu iki sorunuzun cevabına göre daha iyi tavsiyeler verebilirim.

Kavisli ekranlar VA panel olduğu için büyük ihtimal ghosting sıkıntısı yaşarsınız diye düşünüyorum.

Eğer aynı fiyat bandındalar ise bir VA panelin IPS panele renk canlılığı, kalitesi olarak yaklaşması veya geçmesi zordur.

O sisteme 4K biraz fazla gelir. 2K o sisteme en iyi gelecek çözünürlük.

2K olarak attığınız Philips, MSI ve Gigabyte monitörlerin üçü de ghosting sorunlu.

144-165 Hz bandında bir monitör mü 240HZ-280Hz aralığında bir monitör mü istiyorsunuz?

27 inç mi 32 inç mi istiyorsunuz?

Bu iki sorunuzun cevabına göre daha iyi tavsiyeler verebilirim.
4k nasıl fazla geliyor hocam 1050 ti ile oynamayacağız 3080 var sonuçta
28 inç bakıyorum mümkünse 4k yüksek Hz değerli

AAA yapım oyunlarda ve yeni çıkacak AAA oyunlarda Ultra grafikte VRAM yetersiz kalabilir. Hani Ultra takıntın ve FPS takıntın varsa 4K hard kaçabilir.
Alınmaz diye bir şey yok. Elbette alınır. Çok keyifli oluyor.
Dell G3223Q 32" 144Hz 1ms 2xHDMI DP HDR600 Fast IPS UHD FreeSync Premium Pro Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR bütçe varsa net alınır.

Güzel monitör teşekkürler
3080 Çoğu oyunda 80 FPS üstü veriyor 4K Ultra da gayet yeterli şu an

AAA yapım oyunlarda ve yeni çıkacak AAA oyunlarda Ultra grafikte VRAM yetersiz kalabilir. Hani Ultra takıntın ve FPS takıntın varsa 4K hard kaçabilir.
Alınmaz diye bir şey yok. Elbette alınır. Çok keyifli oluyor.
Dell G3223Q 32" 144Hz 1ms 2xHDMI DP HDR600 Fast IPS UHD FreeSync Premium Pro Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR bütçe varsa net alınır.

Hocam araştırmama yönelik tüm monitörlere karşı bunu daha uygun ve iyi buldum 4K olarak
Tek sıkıntı 32 inç olması sizce daha mı iyi şahsen bende büyük ekran istiyorum 32 ideal en büyük ekran bana göre 4K çözünürlük olarak da birbirini tamamlar diye düşünüyorum 28 inç e göre sizin düşünceniz nedir bu monitörde karar kıldım şu an.

Son düzenleme:
Hocam araştırmama yönelik tüm monitörlere karşı bunu daha uygun ve iyi buldum 4K olarak
Tek sıkıntı 32 inç olması sizce daha mı iyi şahsen bende büyük ekran istiyorum 32 ideal en büyük ekran bana göre 4K çözünürlük olarak da birbirini tamamlar diye düşünüyorum 28 inç e göre sizin düşünceniz nedir bu monitörde karar kıldım şu an.

4K'nın monitör için ideal boyutu 32 inç. Bu nettir. Tartışmasına bile girmem.
TV sektörünü örnek alalım. 4K TV'lerin inç'leri 60-65 inç'e kadar normal sayılıyor. 32 inç monitörde çok temiz görüntü alırsın. Çünkü piksel yoğunluğu daha fazla oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı