2.4 GHz'de hız düşük düşüklüğü ve 5 GHz'de packet loss

Hotchys

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ZTE ZXHN H298A üzerinden TT fiber kullanıyorum. Kabloluda hiçbir sıkıntım yok yalnız Wi-Fi'da sıkıntılar oluyor. 100 Mbps internetim olmasına rağmen 2.4 GHz'de hız en fazla 45'leri görüyor ve bazen jitter oluyor ve daha da düşüyor görsellerde de gözüktüğü gibi. 5 GHz'de hız açısından sıkıntı olmamasına rağmen packet loss gözüküyor. Neden olduğunu anlamadım. Nasıl çözerim bunları?
2.4 GHz:
Screenshot_20210105_113747.jpg

5 GHz:
Screenshot_20210105_113829.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim daha bugun kuruldu kendi bilgisayarım 5ghz desteklemediği için deneyemiyorumda, şirket laptopu ile deneyeceğim, en kötü bilgisayara 5ghz wifi kartı alıcam gibi duruyo

Ne yaptınız çözdünüzmü?
Çözemedim aksine daha fazla sorun çıkmaya başladı. Şimdi de bazen hem 2.4 hem 5 GHz'ye bağlanmıyor access denied diyor. 5 GHz'de de çok jitter olmaya başladı. Turknet'e kayıt bırakıp değiştirebilirsem değiştireceğim routerı sorunlar çözülmezse.

Çözemedim aksine daha fazla sorun çıkmaya başladı. Şimdi de bazen hem 2.4 hem 5 GHz'ye bağlanmıyor access denied diyor. 5 GHz'de de çok jitter olmaya başladı. Turknet'e kayıt bırakıp değiştirebilirsem değiştireceğim routerı sorunlar çözülmezse.
Kendiniz router alın tavsiyem.

Ama modemi değiştirmenizde yarar var. Zamanında o cihazı kullandım öyle bir problem yaşamadım. Ben sık sık yeniden başlatırdım. Modemi sıklıkla yeniden başlatın. İlk olarak bence bir cihazı kapatın biraz kapalı kalsın. Sonrasında açın düzelmiş mi bir bakın. Düzelmezse aynı modemin sorunsuz halini isteyin. Çünkü o cihazda normalde Packet Loss ve Jitter yok. (5 Ghz'de yok, 2.4 Ghz'de hep var.)

Kendiniz router alın tavsiyem.

Ama modemi değiştirmenizde yarar var. Zamanında o cihazı kullandım öyle bir problem yaşamadım. Ben sık sık yeniden başlatırdım. Modemi sıklıkla yeniden başlatın. İlk olarak bence bir cihazı kapatın biraz kapalı kalsın. Sonrasında açın düzelmiş mi bir bakın. Düzelmezse aynı modemin sorunsuz halini isteyin. Çünkü o cihazda normalde Packet Loss ve Jitter yok. (5 Ghz'de yok, 2.4 Ghz'de hep var.)
Hocam benim bildiğim ZTE H298A router zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı