2, 4 veya 8 TB Harici HDD Tavsiyesi

CanSaribal

Kilopat
2, 4 veya 8 TB bir harici HDD almayı planlıyorum. Örneğin 1 tane 8 TB bir harici HDD mi almalıyım yoksa 4 tane 2 TB mı bilmiyorum. Hem fiyat açısından, hem ideal hız açısından bir tavsiyeye ihtiyacım var.

Bütçem için şöyle söylemeliyim; 2 TB bir HDD 300 TL ise 8 TB bir HDD için de 1200 TL yani doğru orantılı.

Amacım sadece film ve müziklerimi depolama yapmak ve HDD'den filmleri izlemek. Yani hız açısından içindeki veriyi oynatırken bile okuma hızındaki yavaşlık nedeniyle kasma yapmamalı.

Ayrıca bildiğim kadarıyla 2.5" HDD' ler direkt USB'den çalışıyor ama 3.5" HDD' lerin bir fişten güç alması gerekiyor. Uzun vadede hangisi daha güvenli olur? Örneğin dikkatimi çeken bir model; Seagate 2,5" 4TB Backup Plus Slim USB3.0 Taşınabilir Disk

Okuma-yazma hızı iyi midir, 2.5" oluşu iyi midir? Backup Plus özelliği nedir bilmiyorum ve büyük ihtimalle kullanmayacağım. Bu nedenle ekstra özellik aramamalıyım diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.5 inç 3.5 inç olayı şöyle senin kasan Corsair Carbide 300R yanlış yazmıyor ise. 4 tane 2.5 veya 3.5 inç hard disk takabilirsin totalde. Eğer kasma donma falan istemiyor isen ssd bakmanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı