2.5 taşınabilir diski kasaya takmak

flitttermice

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Toshiba PX1710E-1HJ0
Arkadaşlar elimde 12 yıllık 1 TB 2.5 Toshiba taşınabilir disk var sağlığı 100%100 çıktı ve şaşırdım 2.0 high Speed olduğu için kullanmıyorum zaten evde yatıyor kasaya takmaya karar verdim verileri şu şekilde.

Adsız.png

Sizce kasaya taksam kaç yazma ve aktarım hızı alırım çünkü 480 Mbps yazıyor şaşırdım açıkçası. Aktarım yaparken yüksek hızdı yazıyordu zaten hızlı bir HDD'idi.

SATA güç ve data kablolarıyla bilgisayarına bağlayabilirsin. Ben de eski USB HDD'mi bu şekilde değerlendirdim. Hız konusunda sanmıyorum SSD'ye yakın 480 Mbps hız vereceğini ama potansiyelinin tümünü kulanacaktır.

SATA güç ve data kablolarıyla bilgisayarına bağlayabilirsin. Ben de eski USB HDD'mi bu şekilde değerlendirdim. Hız konusunda sanmıyorum SSD'ye yakın 480 Mbps hız vereceğini ama potansiyelinin tümünü kulanacaktır.

Hocam şöyle geçen sene masaüstümde veri aktarımı yaparken 200 ile 300 arasında yaptığını gördüm 2.0 USB ile şaşırmıştım açıkçası değerlendirmekte yarar görüyorum. 90 MB's üzerine çıkmayan 7200RPM HDD'den iyidir diye düşünüyorum 480 Mbps olmasa da işimi görür bence zaten takma amacım SSD gerektirmeyen oyunları oynamak ve resim vb depolamak. Ve beni şaşırtan tarafı 11, 12 yıllık bir HDD'nin bu değerleri vermesi sağlığı Almanya üretimi yazıyor üzerinde ne kadar sağlam ise...

Yeni konular

Geri
Yukarı