2.500 TL ekran kartı önerisi

5-6 sene kadar önce FX8350 Am3+ Sabertooth anakart ile amd 7950 ekran kartıyla başalangıç yapmıştım. 7950 cortladığı için aldığım iade ücretiyle üzerine koyup r9 390x almıştım. R9 390x ile yine sıkıntı yaşıyordum işlemci kısmında şimdi neler olur tahmin edemiyorum :)

Şu abiyle geçenlerde ekran kartı almak için tanışmıştım. Aldığım ekran kartı piyasa fiyatının yarısı ve gayet iyi çalışıyor. Biraz sohbetimizde oldu kendisi bilgisayar yazılımcısı ve ek iş olarak 2.el alım satımı yapıyor. Haliyle internetten en uygun fiyatlarla getirtip satıyorum dedi. Ekran kartını almaya gittiğimde

bu ekran kartını da gösterdi. Gayet temiz duruyordu ama garantileri yok o yönden sıkıntı belki olur.

Ama uygun fiyata 2.el ekran kartı ararsan abi güvenilir derim. Diğer sattığı ekran kartları da şöyle:

2. El ekran kartı arızalıdır. Mining yapılmıştır. Güvenemem.
5-6 sene kadar önce FX8350 Am3+ Sabertooth anakart ile amd 7950 ekran kartıyla başalangıç yapmıştım. 7950 cortladığı için aldığım iade ücretiyle üzerine koyup r9 390x almıştım. R9 390x ile yine sıkıntı yaşıyordum işlemci kısmında şimdi neler olur tahmin edemiyorum :)
Para biriktirin diyeceğim de nasıl olacak işte.
Hocam o işlemci ile işin zor :)
İndirim günlerini bekleyip RTX2060 Super düşürmeye bakın 2.600TL lere falan.

EK : Diyecektim ki sisteminizi paylaşmışsınız ve orada ne gözüküyor 😃 "Fx" ibaresi... O sistemi komple satıp AM4 platforam geçin ondakalan bütçe ile tekrar konu açın.
Mevcut sisteminize günümüz grafik kartları fazla geleceğinden en sonunda işlemci darboğazı yaşayacaksınız. O yüzden sistemi değiştirmek gerekebilir. Grafik kartının tam performanısını alacağınızı sanmıyorum.

Not: 2.eli en fazla 1000 lira civarı eden parçalara 2500.liralık grafik kartı almak pek akıl işi değil hocam.
Bu sisteme 1000 tlilik kart bile takamazsın.Sistemi komple yenilemesi tavsiye ederim
2. madde için yanlış hatırlamıyorsam birinizin bilgisayarında 2 kişi giriş yapmalı. Öyle aktif ediliyor olması lazım.
Diğerleri önceki mesajda belirtilmiş.
Benim işlemcim 4.2 Ghz'ye OC oluyor. Stabil. O zamanda mı darboğaz olur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı