2.500 TL'ye TV Önerileriniz

@Firestrom.x92, bu TV'lerde Hz ve 2 ya da 4K olmasının önemi var mi?

Bu arada, sanırım fiyatı + 200 TL daha esneteceğim.
Bende biraz gezindim ve bu 900 Hz 4K TL'ye denk geldim; LG 49UB830V 49''(123 CM) 3D UHD SMART LED TV-CMR 900 HZ-DAHİLİ UYDU-2 GÖZLÜK - Vatan Bilgisayar sizce nasıl?
İyi görünüyor, fiyatı da uygun. İlginç bir şekilde FHD lere dek gelmişim hep :D Daha ucuz UHD TV var ama ekran boyutu küçülüyor.
Çözünürlük ve Hz değerleri resim, video gibi hazır içeriklerde fark eder. Yayında maksimum FHD ve 100Hz değerleri alırsınız.

İyi görünüyor, fiyatı da uygun. İlginç bir şekilde FHD lere dek gelmişim hep :D Daha ucuz UHD TV var ama ekran boyutu küçülüyor.
Çözünürlük ve Hz değerleri resim, video gibi hazır içeriklerde fark eder. Yayında maksimum FHD ve 100Hz değerleri alırsınız.
O halde o linkini verdiğim TV'yi alabilirim.(y)

Yayınlar Max 100 Hz mi veriyor, destekliyor? Orayı tam anlayamadım.:kararsız:

Bu arada DigiTurk kullanıyorum. Özellikle yabancı kanalar çok kaliteli yayın yapıyor, tabi kaç Hz yayın yaptıklarını merak edip de bakmadım hiç.

O halde o linkini verdiğim TV'yi alabilirim.(y)

Yayınlar Max 100 Hz mi veriyor, destekliyor? Orayı tam anlayamadım.:kararsız:

Bu arada DigiTurk kullanıyorum. Özellikle yabancı kanalar çok kaliteli yayın yapıyor, tabi kaç Hz yayın yaptıklarını merak edip de bakmadım hiç.
Yayınlar 100Hz' nin altında zaten. Televizyonun panelinin gerçek çalışma frekansı 100Hz bu seviye modellerde. En üst seviyede bu 200Hz oluyor. Gürültü temizleme, görüntü iyileştirme gibi teknolojiler 800Hz etkisi yapabiliyor mesela. O da yayın görüntüsünde bir işe yaramaz. Zaten uydudan hızlı gelsin diye size UTP ile gönderilip, anlık görüntülenen, gürültünün bile temizlenemediği bir süreçte, TV ne zaman işlesin görüntüyü :D

Bu konu vesilesiyle TV'ler hakında da bilgi sahibi oldum.(y) Hoş TV'lerle eskisi gibi ilgilenmiyorumya neyse. Fazla bilgi göz çıkarmaz.:)

Bu: LG 49UB830V 49''(123 CM) 3D UHD SMART LED TV-CMR 900 HZ-DAHİLİ UYDU-2 GÖZLÜK - Vatan Bilgisayar TV'yi alıyorum. Başka fikri olan arkadaşlar var ise payalaşabilirler?

Arkadaşlar, Vatan'a gittim bide yerinde göreyim dedim. Orada işler değişti...
En çok beğendiğim TV bu: http://www.vatanbilgisayar.com/lg-55ub850v-55138-cm-3d-uhd-smart-led-tv-cmr-1000-hz-dahili-uydu-2-gozluk.html?srt=PU oldu.

Yalnız kafamı kurcalayan bir durum var: @Asım Demir ''LG'nin TV'sini alma da'' demişti.
4 bin TL'ye bu linkini verdiğim TV'den daha iyisi olabilir mi?

Bu konu vesilesiyle TV'ler hakında da bilgi sahibi oldum.(y) Hoş TV'lerle eskisi gibi ilgilenmiyorumya neyse. Fazla bilgi göz çıkarmaz.:)

Bu: LG 49UB830V 49''(123 CM) 3D UHD SMART LED TV-CMR 900 HZ-DAHİLİ UYDU-2 GÖZLÜK - Vatan Bilgisayar TV'yi alıyorum. Başka fikri olan arkadaşlar var ise payalaşabilirler?

Arkadaşlar, Vatan'a gittim bide yerinde göreyim dedim. Orada işler değişti...
En çok beğendiğim TV bu: http://www.vatanbilgisayar.com/lg-55ub850v-55138-cm-3d-uhd-smart-led-tv-cmr-1000-hz-dahili-uydu-2-gozluk.html?srt=PU oldu.

Yalnız kafamı kurcalayan bir durum var: @Asım Demir ''LG'nin TV'sini alma da'' demişti.
4 bin TL'ye bu linkini verdiğim TV'den daha iyisi olabilir mi?
Pek yok gibi...
Bimeks' e uğrayıp şu iki modele de göz atabilirsiniz:
Philips 55PUS7909 140 Ekran 3D LED TV (Android 4K) Televizyon Fiyatı ve Özellikleri | Bimeks
LG 55UB830 140 Ekran Ultra HD LED TV (4K) Led 3D Televizyon Fiyatı ve Özellikleri | Bimeks
Hızlıal' da bunu buldum, Hepsiburada, Hızlıal gibi yerlerden bu tarz alışverişler yapmayı yeğlemiyorum şahsen, ama seçenek seçenektir:
Samsung UE-55HU7200 55inç 139 cm 800Hz Ultra HD 4K SMART LED TV

O linkini verdiğim ile sizin linkini verdiğiniz bu TV'nin: Samsung UE-55HU7200 55inç 139 cm 800Hz Ultra HD 4K SMART LED TV arasında 200 Hz var. Sizce sizin linkini verdiğiniz (Samsung) tercih etsem mi? Bu akşam kesin karar verip yarın alacağım.
Hocam şöyle söyleyeyim, hiç bir şartta 600Hz üstünün, işlevini azami gösterebileceği bir kullanımda bile algılanabileceğini düşünmüyorum.
Pazarlama taktiğidir bu. 2GB GT630 ekran kartı gibi ya da 10000 DPI/CPI oyuncu faresi gibi...
Gerçek panel yenileme hızıdır asıl önemli olan, sosyalde şöyle bir özeti var, bakabilirsiniz. Bahsettiğimiz iki televizyonda bu değer 200Hz diye tahmin ediyorum. Ama mağazadaki çalışanlara, bilgi edinilemezse, ki zannetmiyorum, distribütöre, servise vs. bilen bir yerlere sormak lazım.

Hz değerinin TV olarak kullanımda etkisi yok denecek kadar az zira yayınlar 25 FPS. Film izlemek ve oyun oynamak işin içine girince Hz değeri önem kazanıyor. Pek de takılmamak gerek. Ama LG'nin 2500 hatta 3000 lira altı TV'lerinde Hz oranı yüksek olsa dahi titreme sorunu var. Her modelde denk gelmeyebilir.
Yaklaşık 1 - 1.5 yıldır Samsung kullanıyorum ve kullandığım TV 1500-1700 TL fiyat bandında olmasına rağmen 2500 TL fiyat bandındaki LG'lere taş çıkartıyor. Ha tek bir eksiği var, o da 3D.

Hz değerinin TV olarak kullanımda etkisi yok denecek kadar az zira yayınlar 25 FPS. Film izlemek ve oyun oynamak işin içine girince Hz değeri önem kazanıyor. Pek de takılmamak gerek. Ama LG'nin 2500 hatta 3000 lira altı TV'lerinde Hz oranı yüksek olsa dahi titreme sorunu var. Her modelde denk gelmeyebilir.
Yaklaşık 1 - 1.5 yıldır Samsung kullanıyorum ve kullandığım TV 1500-1700 TL fiyat bandında olmasına rağmen 2500 TL fiyat bandındaki LG'lere taş çıkartıyor. Ha tek bir eksiği var, o da 3D.
Hocam problemle ilgili kaynak varsa yönlendirebilir misiniz? Yenice ikinci LG' yi aldık :kararsız:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı