2.7 Upload Hızı İle Twitch Yayını Yapılır mı?

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
LoL yayını yapmayı düşünüyorum. Bilgisayarımın özellikleri i5 4570 GTX 750 Ti. Bana göre yeterli yayın için bu bilgisayar LoL'de yayın açmadan 16 ping alıyorum yayında hani en fazla 20 geçmeyecek şekilde kalite bir 720P yayını açmak istiyorum yardım eder misiniz? OBS üzerinden bu arada

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım açabilirsiniz. Oyunda ping değeriniz 30-50 civarı dolaşacaktır. Yayında da yer yer takılmalar görülebilir bu çok daha iyi internetlerle bile oluyor. Ancak onlara nazaran biraz daha fazla olacaktır.

Sadece LoL yayını ise 1850 bitrate verebilirsin. Geri kalanı oyununa yetecektir. Kodlama profilini ise hıgh verebilirsin eğer internetin 2.3-2.2 düşerse anlık olarak pingin aniden çıkabilir. Stabil 2.7 ise sorun çıkmaz.

Ben 16 ping ile oynamak istiyorum, yayın açarken 3 Mbps hızı bile olan yayıncıların niye pingi 12-11 ve aşarı derecede kaliteli yapıyorlar? Ekstra program mı lazım ping düşürmek için? Söylerseniz sevinirim.

Cihazında gerçekleşecek olan, en ufak güncelleme, anlık DL/UP gibi şeylerden aşırı derecede etkilenirsin ve yayının berbat hale gelir. Zaten 720p yayın için, 1500-2000bitrate çok az ve kalitesiz bir yayın olacaktır. Sağlıklı bir yayın için, en az 5Mbps upload elzemdir.

Cihazında gerçekleşecek olan, en ufak güncelleme, anlık DL/UP gibi şeylerden aşırı derecede etkilenirsin ve yayının berbat hale gelir. Zaten 720p yayın için, 1500-2000bitrate çok az ve kalitesiz bir yayın olacaktır. Sağlıklı bir yayın için, en az 5Mbps upload elzemdir.
Normalde upload hızı 3.3, ay sonu sadece iniyor klasik TTNET.

Peki nasıl yapıcam?

YouTube üzerinde ayarları mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yayın anahtarı bölümünü Twitch anahtarı ile değiştirirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı