2 adet ARGB kontrolcü ile senkronizasyon yapılabilir mi?

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Kasada 10 adet fan var ve kontolcüde 8 adet fan girişi var. 2. kontrolcüyü de bağlamam gerekecek. Yeni alacağım anakartta 1 mi 2 mi ARGB girişi olacak bilmiyorum, anakarta henüz karar vermedim. 2 kontrolcü kullanarak senkranizasyon yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer paran varsa Razer RGB kontrolcü al geç. Her çıkışı bölge olarak kendi içinde çalıştırıyorsun. Dandik A-RGB hub alınca anakart farklı bir renk, ram farklı bir renk, kontrolcüye bağlı cihazlar başka bir renk yanıyor. (Gökkuşağı modunda) Sabit renk çalıştıracaksan herhangi bir marka al uğraşma. Bu arada fanların A-RGB çıkışları birbirine atlamalı oluyor. Hiç kontrolcü almadan birbirine atlayıp bir çıkışa bağlayabilirsin. Bir çıkış genellikle 1A destekliyor. Benim fanı örnek olarak alırsam 0.36A güç çekiyor. Yaklaşık 1A oluyor. Ben de zaten kendi kontrolcümde (5 portlu) 12 adet fanım var ve fanları 3lü grup halinde bağladım. Bir de pompanın A-RGB kablosu ile birlikte 4 port kullandım. Hepsi çalışıyor sıkıntı yok. Geri kalan fanları da anakartta fan yuvası varsa onlara tak geç. Ya da çoğaltıcılar satılıyor. Onlardan al gene bir çıkışa tak. Benim fanlar da öyle. Arctic 10 portlu pwm kontrolcüm var. 9 tane fanı teker teker (yüksek akım çekenler 0.3A), düşük akım çekenleri soğutucunun içinden çıkan 3lü pwm kablosu ile birleştirip (0.18A*3)bir çıkışa girdim. Kontrolcüler 4.5A kadar güç çekebiliyormuş. Sıkıntısız her türlü kombinasyonda çalışır. Gene de hesaplamanı yap. Öyle tak. Anakarta direkt takacaksan 1A çıkışı var unutma.

Geri
Yukarı