2 adet RAM takıldıktan sonra ekran gitmeye başladı

quarz

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 8 GB'lik 2 tane RAM takılı. Oyun vs oynarken birden ekran gidiyor. Bilgisayar çalışmaya devam ediyor. RAM'in bir tanesini söktüm bu hatayı artık almıyorum. Sadece bir kere aldım. Bu sorunun çözümü nedir acaba?

RAM'leri hangi slotlara takmıştınız? Anakartın kullanım kılavuzuna göre genelde 2-4 veya bazen 1-3'e takılması gerekiyor.

2 RAM de aynı marka model mi, 2x8 kit olarak mı aldınız?

Anakartta 2 tane giriş var. Evet RAM'lerin ikisi de aynı 2 yıldır hiçbir sorun yoktu. Bu hafta sonu 2 gün evde yoktum geldiğimde bilgisayarı açtım 3 kere uzun bip sesi geldi ve açılmadı 2. slottaki RAM'i çıkarınca açıldı. Sonrasında 3-4 defa daha deneyince 2 RAM'de takılıyken açıldı ama bu şekilde de oyun oynarken birden kapanıyor.

Aldığınız hata en ekran kartı chipinin ısınınca verdiği haftaya benziyor. RAM'den önce ekran kartı veya monitorunuzu test edin.
Bu hafta sonu 2 gün evde yoktum geldiğimde bilgisayarı açtım 3 kere uzun bip sesi geldi ve açılmadı 2. slottaki RAM'i çıkarınca açıldı. Sonrasında 3-4 defa daha deneyince 2 RAM'de takılıyken açıldı ama bu şekilde de oyun oynarken birden kapanıyor.

Ben böyle bir şey olduğu için RAM'den olduğunu düşünmüştüm ama dediğiniz gibi de olabilir onu nasıl yapabilirim acaba?

Bu hafta sonu 2 gün evde yoktum geldiğimde bilgisayarı açtım 3 kere uzun bip sesi geldi ve açılmadı 2. slottaki RAM'i çıkarınca açıldı. Sonrasında 3-4 defa daha deneyince 2 RAM'de takılıyken açıldı ama bu şekilde de oyun oynarken birden kapanıyor.

Ben böyle bir şey olduğu için RAM'den olduğunu düşünmüştüm ama dediğiniz gibi de olabilir onu nasıl yapabilirim acaba?
Öncelikle farklı bir monitörde deneyin bazen monitör besleme arizalarida böyle hatalar verir. Monitör saglamsa cpu nuzda ekran özelliği varsa yada başka bir ekran kartı bulup deneyin.

Öncelikle farklı bir monitörde deneyin bazen monitör besleme arizalarida böyle hatalar verir. Monitör saglamsa cpu nuzda ekran özelliği varsa yada başka bir ekran kartı bulup deneyin.
bilgisiyarı en son saç kurutma makinesiyle temizlemiştim bununla bir ilgisi olabilir mi acaba sorunun

Geri
Yukarı