2 ayda TYT kaç net yapılabilir?

Jans

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Dil öğrencisiyim. TYT'ye önceki aylarda başlamıştım ancak yaşadığım sağlık sorunları ve ailevi faktörler nedeniyle son 2 aya kaldım. TYT'den kalan 2 aylık süreçte 45-50 net arasına çıkabilir miyim? Bu netler yetiyor.

Hatta şu netleri kalan sürede yapabilmem ne kadar gerçekçi olur? Çok geç kaldığımı biliyorum ancak dilci olduğumdan AYT gibi bir derdim olmadığı için kalan sürede elimden geleni yapmak istiyorum. Sizce kalan sürede şu net aralığına çıkılabilir mi? Çıkıp çıkmamanın benim elimde olduğunu biliyorum ancak sizlerin de yorumlarını merak ediyorum.

Türkçe: 25
Sosyal: 15
Matematik: 4-5
Fen: 5
EK: En son girdiğim denemede 24 Türkçe, 7 sosyal yapmıştım. Matematik ve Fen yoktu.

Son düzenleme:
Fen çalışırsa yapılır. Matematik adına çok bir şey değişmez bence ama fen çalışılırsa kesinlikle yapılır. Matematikte ilk 12 konuyu halledebilirsiniz bu süreçte, problemleri çok fazla yapamazsınız, geometri için bence geç üçgende açı, doğruda açı falan çıkarsa 2-3 net falan belki gelebilir geometriden. Fen çalışın, matematik ilk 12 konuyu çalışın.

Fen çalışırsa yapılır. Matematik adına çok bir şey değişmez bence ama fen çalışılırsa kesinlikle yapılır. Matematikte ilk 12 konuyu halledebilirsiniz bu süreçte, problemleri çok fazla yapamazsınız, geometri için bence geç üçgende açı, doğruda açı falan çıkarsa 2-3 net falan belki gelebilir geometriden. Fen çalışın, matematik ilk 12 konuyu çalışın.

Hocam sizin dediğiniz gibi açıkçası bende matematikte bu saatten sonra inanılmaz net artışları beklemiyorum ama elimden geleni deniyeceğim. Peki diğer dersler hakkında ne düşünürsünüz? Türkçe, Sosyal ve Fen kalan süreçte konuda yazdığım net sayılarını görebilir mi sizce? @Fingolfin11

Hocam sizin dediğiniz gibi açıkçası bende matematikte bu saatten sonra inanılmaz net artışları beklemiyorum ama elimden geleni deniyeceğim. Peki diğer dersler hakkında ne düşünürsünüz? Türkçe, Sosyal ve Fen kalan süreçte konuda yazdığım net sayılarını görebilir mi sizce? @Fingolfin11
Türkçe için dil bilgisi bitirmediyseniz bitirin rahat biter ve paragraf çözün günlük sınava kadar bu da yarar sağlar. Sosyal için tekrar videoları izleyin genellikle yorum ağırlıklı çıkar coğrafya dışında. Fende tüm derslere çalışın kalan sürede rahatlıkla biter bence ve 10 net üstünü görebilirsiniz. Kimyada 6. üniteye çalışmayabilirsiniz çok uzun bir ünite ve sizi zorlayabilir. TYT Fen ve sosyal denemesi alın çözün, sosyali denemeler üstünden bile götürebilirsiniz ben öyle yapıyorum yanlış yaptığım bir soruyu denemenin üstüne not alıyorum bu sorular genellikle bilgi sorusu oluyor. Böylece 45-55 aralığını yakalayabilirsiniz belki 60 nete çıkabilir fen netlerinize bağlı olarak. Fizik için Özcan Aykın, kimya için Benim Hocam Görkem Şahin, Biyoloji için Dr. Biyoloji ve Selin Hoca kanallarını öneririm.

Türkçe için dil bilgisi bitirmediyseniz bitirin rahat biter, ve paragraf çözün günlük sınava kadar bu da yarar sağlar. Sosyal için tekrar videoları izleyin genellikle yorum ağırlıklı çıkar coğrafya dışında. Fende tüm derslere çalışın kalan sürede rahatlıkla biter bence ve 10 net üstünü görebilirsiniz. Kimyada 6. üniteye çalışmayabilirsiniz çok uzun bir ünite ve sizi zorlayabilir. TYT fen ve sosyal denemesi alın çözün, sosyali denemeler üstünden bile götürebilirsiniz ben öyle yapıyorum yanlış yaptığım bir soruyu denemenin üstüne not alıyorum bu sorular genellikle bilgi sorusu oluyor. Böylece 45-55 aralığını yakalayabilirsiniz belki 60 nete çıkabilir fen netlerinize bağlı olarak.

Hocam dediğiniz gibi Türkçede dil bilgisini bitirdikten sonra günlük paragraf veya branş denemesi çözmeyi düşünüyorum. Sosyalde ise felsefe dersinin 1 günde bile bitebileceğini duymuştum. Tarih, felsefe ve Din'i halledip coğrafyadan da yapabileceğim kadar net yapmayı istiyorum. Kimyada 6. ünite dediğiniz bölüm neresi oluyor tam olarak onu not alayım bir de hocam. @Fingolfin11

Hocam dediğiniz gibi Türkçede dil bilgisini bitirdikten sonra günlük paragraf veya branş denemesi çözmeyi düşünüyorum. Sosyalde ise felsefe dersinin 1 günde bile bitebileceğini duymuştum. Tarih, felsefe ve Din'i halledip coğrafyadan da yapabileceğim kadar net yapmayı istiyorum. Kimyada 6. ünite dediğiniz bölüm neresi oluyor tam olarak onu not alayım bir de hocam. @Fingolfin11
Felsefe ve din kavram odaklı çalışın kavram dışında zaten yorum sorusu çıkıyor çıkmış sorulara bakabilirsiniz. Kimya 6. ünite Kimyanın Temel Kanunları ve Kimyasal Hesaplamalar kısmı içinde çok fazla kazanım var ve 1 soru çıkıyor. Aslında az bir şey göz atılsa iyi olabilir. Her dersten branş denemesi çözmeniz gerçekten çok fayda sağlar. Çıkmış sorulara bir göz atmanızı tavsiye ederim fen kısmı şu ana kadar çok zor değil.

Geri
Yukarı