2 bilgisayar arasında Save dosyası senkronizasyonu

Egecan2801

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi 2 bilgisayar kullanıyorum oyunlarımı (Steam - Epic vs.) Normalde evdeki masaüstü pcim üzerinden oynuyorum ama evde olmadığım durumlarda yanıma laptopumu alıyorum. Masaüstü pcimdeki Save dosyalarımı otomatik olarak megaya yedekliyorum buraya kadar sıkıntı yok asıl merak ettiğim megadaki bu dosyaları otomatik olarak laptopumun belgelerim klasöründeki güncel olmayan Save dosyalarıyla değiştirebilir miyim? Yani pcim ve laptopum arasında bir Save dosyası senkronizasyonu sistemi kurabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim gibi 2 bilgisayar kullanıyorum oyunlarımı (Steam - Epic vs.) Normalde evdeki masaüstü pcim üzerinden oynuyorum ama evde olmadığım durumlarda yanıma laptopumu alıyorum. Masaüstü pcimdeki Save dosyalarımı otomatik olarak megaya yedekliyorum buraya kadar sıkıntı yok asıl merak ettiğim megadaki bu dosyaları otomatik olarak laptopumun belgelerim klasöründeki güncel olmayan Save dosyalarıyla değiştirebilir miyim? Yani pcim ve laptopum arasında bir Save dosyası senkronizasyonu sistemi kurabilir miyim?

İkisine de Steam ve Epic uygulamalarını kurun aynı hesapla girin zaten Save'ler otomatik yüklenir. Bunun için uzaktan dosya aktarımı veya server kurmanıza gerek yok.

Dropbox ve symlink ile cozuyorum ben bu problemi. Zaten cross platform oynadigim 3-4 oyun var.
Steam'in kendi sync'i korkunc yavas ve basarisiz. Epic kullanmiyorum, fikrim yok.

• 2. bilgisayardan Mega PC uygulamasını açın, ayarlarından Sync'e gelin, eşlemek istediğiniz yerel save klasörünü 2. klasör olarak ekleyin.
  • 1. bilgisayarda: Local folder'ı bilgisayardaki save klasörü yapın; Mega folder da buluttaki save klasörünüz olsun.
  • 2. bilgisayarda da aynı şekilde: Local folder save klasörünüz olacak; Mega folder buluttaki save klasörü olacak.
Yani özetle 2 tane yerel klasör, 1 tane bulutta Mega klasörü olacak. 1. bilgisayarda senkronize ettikten sonra uygulamayı kapatıp 2. bilgisayarda Mega'yı açın, yerel klasörü eşlendikten sonra oynayabilirsiniz. Yine 1. bilgisayara geçerken 2. bilgisayardakini kapatıp 1. bilgisayardakini açman gerek. Biraz karışık gelebilir ama mantıken bu şekilde çalışması gerek.

Not: 2 cihazda da Mega uygulaması açık olursa ne olur bilmiyorum. Ayrıca bu adımları yapmadan önce mevcut save dosyalarının yedeğini almalısın.

• 2. bilgisayardan mega PC uygulamasını açın, ayarlarından Sync'e gelin, eşlemek istediğiniz yerel Save klasörünü 2. klasör olarak ekleyin.
  • 1. bilgisayarda: Local Folder'ı bilgisayardaki Save klasörü yapın; mega folder da buluttaki Save klasörünüz olsun.
  • 2. bilgisayarda da aynı şekilde: Local folder Save klasörünüz olacak; mega folder buluttaki Save klasörü olacak.
Yani özetle 2 tane yerel klasör, 1 tane bulutta mega klasörü olacak. 1. bilgisayarda senkronize ettikten sonra uygulamayı kapatıp 2. bilgisayarda Mega'yı açın, yerel klasörü eşlendikten sonra oynayabilirsiniz. Yine 1. bilgisayara geçerken 2. bilgisayardakini kapatıp 1. bilgisayardakini açman gerek. Biraz karışık gelebilir ama mantıken bu şekilde çalışması gerek.

Not: 2 cihazda da mega uygulaması açık olursa ne olur bilmiyorum. Ayrıca bu adımları yapmadan önce mevcut Save dosyalarının yedeğini almalısın.

Problem şu tek bir oyun için yapmak istemiyorum bu senkronizasyonu megada bir Save dosyası klasörü oluşturup oyunların Save dosyalarını o klasörden okumasını sağlamak istiyorum megadaki dosyadan sağ tık menüsüyle bir kısayol yarattım ve o kısayolu oyunun Save dosyasının içine attım ama tahmin ettiğim gibi çalışmadı.

İkisine de Steam ve Epic uygulamalarını kurun aynı hesapla girin zaten Save'ler otomatik yüklenir. Bunun için uzaktan dosya aktarımı veya server kurmanıza gerek yok.

Steam ve Epic dışındaki oyunlarım için yapmak istiyorum bunu onlarda ki oyunlarımda zaten problem yok.

DropBox ve symlink ile cozuyorum ben bu problemi. Zaten cross platform oynadigim 3-4 oyun var.
Steam'in kendi Sync'i korkunc yavas ve basarisiz. Epic kullanmiyorum, fikrim yok.

Symlinkin çalışma mantığı ne tam olarak biraz açıklayabilir misiniz? Normal kısayoldan farkı ne yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı