2. defa garantiye gitmiş bilgisayar tekrar mavi ekran veriyor

wudi456

Decapat
Daha fazla  
Daha geçen hafta 2.defa garantiden gelen bilgisayar tekrar mavi ekran verdi. Yardımlarınızı bekliyorum dump.rar. En son gittiğinde RAM ve işlemci değişmişti, RAM'e Memtest86 testi yaptığımda hata çıkmamıştı.

Laptop marka ve model belirtmelisiniz. Dosyanızda mssmbios.sys yüklenmediği için bilgisayar marka/modeline erişemiyorum. Muhtemelen tam modeli laptopun altında yer alır.

O halde daha iyi. AIDA64 raporu paylaşır mısınız? Gerekli rehber aşağıda mevcut.

O halde daha iyi. AIDA64 raporu paylaşır mısınız? Gerekli rehber aşağıda mevcut.
Report.htm Buyrun

Burada bakarak neyi öğreneceğiz?

Son düzenleme:
1) Aşağıdaki sürücüyü indirip kurun. (LAN)

2) BIOS'u fabrika ayarlarına dönderin. Yani BIOS'u sıfırlayın.

3) Aşağıdaki sürücüyü indirin. Daha sonra eski sürücüyü DDU ile kaldırıp indirdiğiniz sürücüyü kurun. DDU rehberi aşağıda.
Driver: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

4) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

1) Aşağıdaki sürücüyü indirip kurun. (LAN)

2) BIOS'u fabrika ayarlarına dönderin. Yani BIOS'u sıfırlayın.

3) Aşağıdaki sürücüyü indirin. Daha sonra eski sürücüyü DDU ile kaldırıp indirdiğiniz sürücüyü kurun. DDU rehberi aşağıda.
Driver: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

4) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.
BİOS u fabrika ayarlarına döndürmek dışında hepsini yaptım çünkü BİOS u daha dün fabrika ayarlarına döndürmüştüm. Ayrıca cmd nin fotosu

Dosya Ekleri

• cmd.PNG
    cmd.PNG
    8,9 KB · Görüntüleme: 21
Sonrasında bir ayar yaptıysanız yine döndürün derim. Sorun çözülürse geri dönüş yapıp sorun çözüldü diye belirtir misiniz?
Dersteydim ama bilgisayar tekrardan 13.27 de reset atmış kendisine. dmp dosyasını paylaşayım mı?
Sonrasında bir ayar yaptıysanız yine döndürün derim. Sorun çözülürse geri dönüş yapıp sorun çözüldü diye belirtir misiniz?

HD Tune ile disklere sağlık testi yapın. Bad Sector testini yapıp paylaşın. Ayrıca Health kısmını da paylaşın. S.M.A.R.T. kısmı varsa orayı da paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı