2. diskteki işletim sistemini nasıl silebilirim?

SinSharrah

Hectopat
Yer
Evrende bir yerde.
Herkese iyi akşamlar, bilgisayarıma yeni bir SSD aldım ve mevcut harddiskimdeki verilerimi kaybetmeden harddiskimdeki Windows kurulumunu silmem mümkün mü? Yoksa disk klonlama yaparak SSD'ye sadece Windows kurulumunu almam mümkün mü?

SSD'ye Windows kurduktan sonra HDD'yi normal bir disk gibi açıp içerisindeki önemli dosyalarınızı alıp biçimlendirebilirsiniz, ben öyle yapmıştım.
Hocam haklısınız ancak dosya boyutunu SSD karşılamıyor, dediğiniz gibi başka bir yere taşımadan silme durumu varsa daha kolay olur diye düşünüyorum, tabii ki sizin dediğiniz yöntem en mantıklısı ancak sorumu tam olarak karşılamıyor. Yine de teşekkürler!

HDD niz D ve E olarak biçimlendirilmiş yani 2 ye bölünmüş şekildeyse önce D deki ihtiyaç duyduklarınızı E ye taşıyıp D yi biçimlendirin. Daha sonra veri türlerine göre bu 2 bölümü kullanın. Oyunlar D de dosyalar, müzikler E de gibi düşünülebilir. Bu seçeneklerden bir tanesi.
Her ne kadar aşağıdaki programı çok defa kullansam da başlıkta tarif edilen özelliğini hiç kullanmadım.
Veri Kaybetmeden Disk Birleştirme

HDD niz D ve E olarak biçimlendirilmiş yani 2 ye bölünmüş şekildeyse önce D deki ihtiyaç duyduklarınızı E ye taşıyıp D yi biçimlendirin. Daha sonra veri türlerine göre bu 2 bölümü kullanın. Oyunlar D de dosyalar, müzikler E de gibi düşünülebilir. Bu seçeneklerden bir tanesi.
Her ne kadar aşağıdaki programı çok defa kullansam da başlıkta tarif edilen özelliğini hiç kullanmadım.
Veri Kaybetmeden Disk Birleştirme
Bunu deneyeceğim, teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı